DESIGN EXTENT

Polski design w Nowym Jorku

Pole Position. Best Brands from Poland – wystawa w ramach festiwalu Wanted Design
SHARE
, / 1893 0

pole_positionOd 13 do 16 maja 2016 polski design zagości w Nowym Jorku. Podczas festiwalu WantedDesign, Intytut Adama Mickiewicza, działający pod marką Culture.pl, zaprezentuje na wystawie „Pole Position. Best Brands from Poland” projekty najlepszych i najciekawszych marek z polski.

Coraz więcej polskich firm stawia na współpracę z rodzimymi projektantami, by wspólnie tworzyć innowacyjne i piękne produkty światowej klasy. Dla renomowanych firm cieszących się wielopokoleniową tradycją i uznaniem, to właśnie design stanowi istotny aspekt modernizacji przedsiębiorstwa.

Zwiedzający zobaczą polskie marki, które regularnie współpracują z doświadczonymi polskimi projektantami. Zaprojektowane przez nich produkty coraz częściej zyskują uznanie branży, sięgają po międzynarodowe nagrody, w tym prestiżowy RED DOT DESIGN AWARD.

Wśród mebli na wystawie zobaczymy m.in. fotel Tulli Tomka Rygalika oraz fotel Clapp Piotra Kuchcińskiego zaprojektowane dla Noti, kolekcję Pelikan Przemysława Mac Stopy zaprojektowaną dla Profim oraz stoliki H2 Piotra Kuchcińskiego zaprojektowane dla Balmy, uhonorowane RED DOT.

Producenci ceramiki i szkła z powodzeniem podbijają zagraniczne rynki, w tym amerykański. Manufaktury porcelany takie jak Porcelana Kristoff czy Polskie Fabryki Porcelany Ćmielów i Chodzież obok klasycznych kolekcji wprowadziły odświeżone, współczesne wzory, które z miejsca zdobyły zainteresowanie klientów. Manufaktura Kristoff jako pierwsza podjęła takie działania zapraszając do współpracy młodych ilustratorów, z kolei istniejąca od ponad dwustu lat fabryka w Ćmielowie, słynącą z porcelanowych figurek produkowanych w latach 50-tych i 60 – tych XX wieku, rozpoczęła współpracę z Markiem Cecułą, znakomitym artystą ceramikiem, założycielem Ćmielów Design Studio. Manufaktura w Bolesławcu również zdecydowała się na uwspółcześnienie kolekcji podejmując współpracę z projektantką Dorotą Koziarą. W Nowym Jorku zwiedzający będą mieli okazję zobaczyć doskonałe przykłady połączenia tradycyjnego rzemiosła z atrakcyjnym wzornictwem.

Na wystawie Pole Position zaprezentowane zostaną produkty: NOTI, Paged Meble, Comforty, Vox, Mikomax, Balma, Profim, Polskie Fabryki Porcelany Ćmielów i Chodzież S.A., Fabryka Naczyń Kamionkowych Manufaktura w Bolesławcu, Porcelana Kristoff, Yeti, Pajak Sport oraz projektu „Polski Stół”(wspólna inicjatywa Porcelany Kristoff, Bolesławca i Huty Julia), Zięta Prozessdesign, Vzór, Bogdan Kosak Modelarnia Ceramiczna, Malafor oraz Pan Tu Nie Stał.

Wystawa odbywa się w ramach programu promocji polskiego designu za granicą koordynowanego przez Culture.pl. Koncepcja wystawy powstała we współpracy z Zamkiem Cieszyn.

  • Kuratorka i projekt identyfikacji wizualnej: Anna Zabdyrska
  • Aranżacja wystawy: Wojciech Cichecki
  • Produkcja wystawy: Michał Nowakowski & Marta Piechocka-Nowakowska/ArtConnection
  • Adres: Stany Zjednoczone, WantedDesign Festival – The Tunnel (Terminal Stores), 269 11th Avenue, Nowy Jork

źródło: intranet, www.wanteddesignnyc.com

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

PASSWORD RESET

LOG IN