DESIGN EXTENT

Anna Zalewska – malarka i ilustratorka

obra­zuje otaczający ją świat baśni i bajek, zarówno dla dzieci jak i doro­słych
SHARE
, / 2937 0

anna_zalewska (9)Anna Zalewska urodziła się w 1985 roku w Poznaniu. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Piotra Potworowskiego w Poznaniu, zdobywając tytuł plastyka ze specjalnością  wystawiennictwo.

Następnie podjęła studia związane z projektowaniem mebli na wydziale Technologii Drewna Poznańskiego Uniwersytetu Przyrodniczego. Uczelnię ukończyła w 2011. Obecnie zajmuje się malarstwem, ilustracją książkową, wykonując  głównie prace związane z zamówieniami prywatnymi, jak i dla wła­snej przy­jem­no­ści.

„Mowa jest źró­dłem nie­po­ro­zu­mień” – Antoine de Saint-Exupéry, z tego powodu posta­no­wiła zająć się wizu­al­nym obra­zo­wa­niem świata ją ota­cza­ją­cego, baśni i bajek, zarówno dla dzieci jak i doro­słych.  W jej obrazach przeważają motywy animalistyczne oraz silna geometryzacja kształtów, służąca ukierunkowaniu wrażeń na emocję. W wolnym czasie projektuje  niewielkie  formy  meblowe.  Laureatka  licznych  konkursów  ilustratorskich.

Jej prace można kupić na Aukcjach Młodej Sztuki m.in. w Sopocie i Warszawie. Tam właśnie spotkałam się z jej twórczością po raz pierwszy i od razu zachwyciły mnie kolorami i geometrią, które pasują do nowoczesnych wnętrz.

żródło: Sopocki Dom Aukcyjny, annazalewska.com

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

PASSWORD RESET

LOG IN