DESIGN EXTENT

Apartamento en Caminha – 40 m2 nad morzem

SHARE
, / 828 0
Apartamento en Caminha – 40 m2 nad morzem

Mieszkanie znajdujące się w nadmorskiej, portugalskiej miejscowości Caminha, zbudowane w latach 80-tych ubiegłego wieku pilnie wymagało remontu. Zarówno jego wyposażenie, jak i organizacja przestrzeni były przestarzałe, więc intencją projektu Apartamento en Caminha było w pełni wykorzystać potencjał mieszkania, dostosowując je do współczesnych standardów.

Apartament o powierzchni 40 m2, mimo doskonałej lokalizacji, przed remontem nie zachęcał do zamieszkania. Ciemne wykończenia, meble zniszczone po 30-tu latach użytkowania i niefunkcjonalny podział na strefy (choć właściwy dla tamtych czasów) – to największe problemy zgłoszone przez inwestorów. Klienci poprosili o nową organizację przestrzeni oraz aranżację wnętrza, z zachowaniem niezależnej sypialni. Dodatkowo dużym wyzwaniem w realizacji projektu – były ograniczone możliwości budżetowe inwestorów.

Podstawowym założeniem projektu Apartamento en Caminha było uproszczenie organizacji przestrzeni i wprowadzenie większej ilości światła przez wykorzystanie białego koloru oraz minimalizm. Głównym akcentem projektu jest niebieski element, który integruje przestrzeń, daje przestrzeń na przechowywanie w kuchni i zawiera wejścia do domu i łazienki. Niebieski kolor nawiązuje do nadmorskiej lokalizacji, zintegrowane haki na akcesoria plażowe, wprowadzają lato do apartamentu.

Połowa ściany, oddzielającej sypialnię od pokoju dziennego, została przekształcona w drzwi przesuwne, przy jednoczesnym zachowaniu oryginalnego umiejscowienia drzwi w sypialni. Pozwala to dowolną aranżację przestrzeni mieszkania, w zależności od potrzeb mieszkańców.

Mimo, iż projekt Apartamento en Caminha ewidentnie odwołuje się do współczesności, architekci odwołują się też do lat 80-tych, przez utrzymanie tekstur i detali z tego okresu. Świadczy o tym zachowanie oryginalnych listw sufitowych i zastosowanie wzorzystych płytek w kuchni.
W efekcie przebudowy ten niewielki apartament oferuje teraz spokój i relaks, a zarazem przedłuża pobyt mieszkańców na plaży, co również pasuje do wnętrza sprzed 30 lat.

 

Projekt:

1_apartamento_caminha_tiago_do_vale_designextent 2_apartamento_caminha_tiago_do_vale_designextent 3_apartamento_caminha_tiago_do_vale_designextent 4_apartamento_caminha_tiago_do_vale_designextent 5_apartamento_caminha_tiago_do_vale_designextent 6_apartamento_caminha_tiago_do_vale_designextent 7_apartamento_caminha_tiago_do_vale_designextent 8_apartamento_caminha_tiago_do_vale_designextent 9_apartamento_caminha_tiago_do_vale_designextent 10_apartamento_caminha_tiago_do_vale_designextent 11_apartamento_caminha_tiago_do_vale_designextent 12_apartamento_caminha_tiago_do_vale_designextent 13_apartamento_caminha_tiago_do_vale_designextent 14_apartamento_caminha_tiago_do_vale_designextent 15_apartamento_caminha_tiago_do_vale_designextent 16_apartamento_caminha_tiago_do_vale_designextent 17_apartamento_caminha_tiago_do_vale_designextent 18_apartamento_caminha_tiago_do_vale_designextent 19_apartamento_caminha_tiago_do_vale_designextent 20_apartamento_caminha_tiago_do_vale_designextent 21_apartamento_caminha_tiago_do_vale_designextent 22_apartamento_caminha_tiago_do_vale_designextent 23_apartamento_caminha_tiago_do_vale_designextent 24_apartamento_caminha_tiago_do_vale_designextent 25_apartamento_caminha_tiago_do_vale_designextent

Informacje:

Architekci: Tiago do Vale Arquitectos / Tiago do Vale, María Cainzos Osinde, Hugo Quintela, Louane Papin
Nazwa Projektu: Apartamento en Caminha
Lokalizacja: Caminha, Portugalia
Realizacja: 2016
Powierzchnia apartamentu: 40m2
Zdjęcia: João Morgado
Źródło: tiagodovale.com

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

PASSWORD RESET

LOG IN