DESIGN EXTENT

Axor WaterDream na Milan Design Week 2016

Rozwiązania dla łazienki przyszłości
SHARE
, / 1224 0

Axor WaterDream 2016

Każdego roku, w ramach projektu Water Dream, firma AXOR zaprasza wybraną grupę międzynarodowych projektantów i architektów, aby zastanowić się nad znaczeniem wody w naszej przestrzeni życiowej i wyobrazić sobie rozwiązania dla łazienki przyszłości. Nowe koncepcje Axor WaterDream prezentują bardzo osobiste spojrzenie projektantów na łazienkę jako przestrzeń i jej funkcje. Inspiracje sięgają od świata organicznego, pełnego emocji, aż po technologię. Projekt Axor WaterDream wielokrotnie stanowił punkt wyjścia do powstania kolekcji marki Axor i produktów łazienkowych.

 

Axor WaterDream  studio FRONT

Axor WaterDream studio FRONT

Axor WaterDream  studio FRONT

Axor WaterDream studio FRONT

Axor WaterDream  studio Nendo

Axor WaterDream studio Nendo

Axor WaterDream  studio Nendo

Axor WaterDream studio Nendo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W poprzednich edycjach projektu Water Dream marka Axor zaprosiła do współpracy dwa z najbardziej renomowanych biur projektowych: studio FRONT ze Szwecji oraz japońskie studio Nendo do opracowania nowej interpretacji prysznica. Studio Front stworzyło koncepcję przedstawiającą szlak wody w łazience w jego najbardziej podstawowej formie. Ich projekt wysuwa na pierwszy plan świat instalacji, który tradycyjnie pozostaje w ukryciu ściany i jest odniesieniem do piękna technologii. Tymczasem projekt Nendo inspirowany jest światem i przedstawia lampę, która świeci i jednocześnie spełnia funkcję prysznica.

W tym roku podczas Milan Design Week 2016 projektanci: David Adjaye, Werner Aisslinger, GamFratesi i Jean Marie Massaud i studio FRONT we współpracy z AXOR we zaprezentowali pięć nowych projektów WaterDream.

Axor WaterDream 2016 projektant Jean-Marie Massaud  „Mimikra”

Jean-Marie Massaud „Mimikra”

Projekt „Mimikra” Jean-Marie Massaud wykorzystując proste, geometryczne kształty i nawiązuje do harmonii z krajobrazem architektonicznym, wykorzystując naturalny materiał jakim jest marmur.

Axor WaterDream 2016 projektant Werner Aaisslingerthe  “The sea and the shore’

Werner Aaisslingerthe “The sea and the shore’

“The sea and the shore” Werner Aaisslingerthe jest połączeniem fontanny i półki. Projekt wykonano z jednego z najdłużej wykorzystywanych przez człowieka materiałów – gliny, co ma symbolizować wartość i znaczenie wody dla ludzkości.

 

 

Axor WaterDream 2016 projektant GamFratesi "Zen"

GamFratesi „Zen”

GamFratesi przestawił kran jako klasyczną japońską fontannę „Zen”. Minimalistyczna forma, naturalne materiały podkreślają spokój i medytację, a zarazem związek pomiędzy wodą i naturą.

Axor WaterDream 2016 studio FRONT „Water Steps”

studio FRONT „Water Steps”

Projekt pracowni FRONT „Water Steps”, który jest metalową rzeźbą, składającą się z dwóch platform, koncentruje się na harmonijnej  formie i dźwięku przelewającej się wody.

Axor WaterDream 2016 projektant Avid Adjaye "Ritual"

Avid Adjaye „Ritual”

Ostatni kran „Ritual” został zaprojektowany przez brytyjskiego projektanta Avida Adjaye Tworzy go klin wykonany z brązu, a woda wypływa spod granitowej wkładki, niczym górski strumień.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

PASSWORD RESET

LOG IN