DESIGN EXTENT

Bookshelf House dla miłośników książek

SHARE
, / 917 0
Bookshelf House dla miłośników książek

Włoski architekt Andrea Mosca zaprojektował trzy-kondygnacyjny Bookshelf House dla pięcioosobowej rodziny, który położony jest na obrzeżach Paryża. Celem przebudowy było przekształcenie ciemnej przestrzeni w jasny i ciepły apartament, tworząc odrębną, ale otwartą kuchnię i wydzielając powierzchnię biurową. Dla mieszkańców równie ważne było stworzenie odpowiedniej przestrzeni dla sporej kolekcji książek. 

Nic więc dziwnego, że półki na książki są charakterystycznym detalem tego projektu. Pojedynczy element jakim jest szafka z półkami, jest powielany, tworzy zabudowę oraz kształtuje poszczególne funkcje we wnętrzu. Pierwsza ściana półek biegnie z parteru na pierwsze piętro tworząc zarówno bibliotekę oraz poręcze schodów. Na piętrze zaś tworzy przepierzenie, które skrywa wejście do sypialni i gabinetu. Ze względów ekonomicznych do budowy biblioteki wykorzystano dwustronne panele bukowe o olejowym wykończeniu.

Na parterze znajduje się pokój dzienny, jadalnia, kuchnia i pokój zabaw. Kuchnia jest oddzielona od jadalni szybą i szklanymi drzwiami przesuwnymi, co umożliwia doświetlenie przestrzeni naturalnym światłem. W salonie dwie sofy o zaokrąglonych liniach stanowią kontrapunkt do licznych linii prostych. Na tym samym poziomie znajduje się również garaż i toaleta. Pierwsze i drugie piętro to przestrzeń prywatna z sypialniami rodziców i dzieci, łazienkami oraz przestrzenią biurową.

Projekt Bookshelf House

bookshelf_house_andrea_mosca_designextent_1 bookshelf_house_andrea_mosca_designextent_3 bookshelf_house_andrea_mosca_designextent_4 bookshelf_house_andrea_mosca_designextent_5 bookshelf_house_andrea_mosca_designextent_6 bookshelf_house_andrea_mosca_designextent_7 bookshelf_house_andrea_mosca_designextent_8 bookshelf_house_andrea_mosca_designextent_9 bookshelf_house_andrea_mosca_designextent_10 bookshelf_house_andrea_mosca_designextent_11 bookshelf_house_andrea_mosca_designextent_12 bookshelf_house_andrea_mosca_designextent_13 bookshelf_house_andrea_mosca_designextent_14 bookshelf_house_andrea_mosca_designextent_15 bookshelf_house_andrea_mosca_designextent_16 bookshelf_house_andrea_mosca_designextent_17 bookshelf_house_andrea_mosca_designextent_18 bookshelf_house_andrea_mosca_designextent_19

Informacje:

Architekci: Andrea Mosca Creative Studio
Nazwa Projektu: Bookshelf House
Lokalizacja: Paryż, Francja
Realizacja: 2016
Powierzchnia: 160 m2
Zdjęcia: Andrea Mosca
Źródło: andreamosca.com

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

PASSWORD RESET

LOG IN