DESIGN EXTENT

Brian Adams – Exposed

Seria portretów największych sław pop-kultury w kontraście do poruszających zdjęć okaleczonych brytyjskich weteranów wojen w Iraku i Afganistanie
SHARE
, / 1098 0

1601_brian_adams (2)

Wystawa składa się z dwóch wyjątkowych cykli, prezentowanych pod wspólnym tytułem „EXPOSED” („Obnażeni”). To pierwsza ekspozycja prac Briana Adamsa w Europie Środkowo-Wschodniej i jedyna okazja, by zobaczyć je w Polsce!

EXPOSED – pierwszy z cykli składa się z serii portretów największych sław pop-kultury, między innymi Sir Bena Kingsleya, Mickeya Rourke`a, Sir Micka Jaggera, Lany Del Rey, Kate Moss, Tildy Swinton oraz Amy Winehouse. Zbiór stu trzydziestu intrygujących portretów znanych osobistości, które widzowie będą mogli odkryć na nowo poprzez obiektyw Adamsa. Zdecydowana większość zdjęć powstała na zlecenie czasopism, w tym europejskiego „Zoo Magazine” (którego Adams jest współzałożycielem). Niektóre fotografie nie były jednak nigdy wcześniej prezentowane publiczności.

WOUNDED: THE LEGACY OF WAR – drugi cykl „Okaleczeni: Świadectwo wojny” pochodzi od książki o takim samym tytule. Składa się na niego seria poruszających zdjęć okaleczonych brytyjskich weteranów wojen w Iraku i Afganistanie. Projekt powstawał w ciągu czterech lat (2008-2012) i stanowi niezwykły hołd dla odwagi i hartu ducha ocalałych żołnierzy, którzy zaznali ogromnego bólu i cierpienia. Fotografie eksponują ich zabliźnione rany i kalectwo, stanowiąc wstrząsające świadectwo współczesnych działań wojennych.

Obie serie, „WOUNDED” oraz „EXPOSED”, doczekały się wydań albumowych Steidla, były wystawiane w prestiżowych galeriach i muzeach na całym świecie oraz wielokrotnie nagradzane i recenzowane w najważniejszych pismach poświęconych fotografii. Album można nabyć w okresie trwania wystawy w Księgarni Sztuki w CSW.

Organizator: Fundacja Tumult i Fundacja Sztuki Świata, Toruń
Wystawa w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmowego CAMERIMAGE

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

PASSWORD RESET

LOG IN