DESIGN EXTENT

Browar Perła – apartamenty na wynajem

SHARE
, / 1162 0
Browar Perła – apartamenty na wynajem

Apartamenty Browar Perla, przeznaczone na wynajem, zostały zlokalizowane w pomieszczeniach dwukondygnacyjnego skrzydła zabudowy małego dziedzińca na terenie historycznego Browaru Vettera, obecnie Perła – Browary Lubelskie S.A. Łącznie zaplanowano siedem lokali. Jeden mieści się na parterze i ma niezależny dostęp bezpośrednio z dziedzińca. Pozostałe sześć znajduje się na pierwszym piętrze i jest dostępnych z dwóch istniejących klatek schodowych. Apartamenty mają zróżnicowane powierzchnie – od ok. 22m²  do ok. 66m².

Ideą projektu było stworzenie apartamentów o wyjątkowym charakterze, który wyróżni je w ofercie lokali na wynajem. Podstawowym atutem apartamentów jest ich lokalizacja w zabytkowym budynku dawnego Browaru Vettera i powiązanie z Browarem Perła oraz miejscami takimi jak Perłowa Pijalnia Piwa, Podziemia Browaru, letnie Kino Perła i planowane przestrzenie – Leżakownia, Warzelnia. Oferta tych miejsc może być włączona w serwis apartamentów o wyjątkowym profilu, niedostępnym w innych tego typu miejscach (np. bilety do trasy zwiedzania, możliwość zamówienia piwa Perła i posiłków z pijalni, itp.)

Apartamenty mogą stanowić nie tylko indywidualne miejsca noclegowe, ale też bazę dla większych grup, np. organizujących konferencję w leżakowni lub imprezę w pijalni.

Również projekt aranżacji wnętrz apartamentów i przestrzeni komunikacyjnych ma być atutem przyciągającym zainteresowanych. I tak, zaplanowano odejście od standardowego podziału na poszczególne pomieszczenia wewnątrz apartamentów, pozostawiając w każdym możliwie dużą, jedną, otwartą przestrzeń, w którą wstawiona jest kostka kryjąca wszystkie dodatkowe funkcje: kuchenkę, wc, łazienkę, szafę, biurko, półki, itp.

W większych apartamentach znajdują się dodatkowe pokoje – sypialnie, których aranżacja również odbiega od typowej – zaplanowano podesty z zagłębionymi łóżkami i niskie miejsca do siedzenia.

Obie przestrzenie mają skontrastowany charakter: przestrzeń dzienna jest jasna i pełna roślin, jej dominantę stanowi kostka, natomiast sypialnie są wyciszone, miękkie, z wytłumionym światłem.

Projekt Browar Perła

Browar Perła Browar Perła Browar Perła Browar Perła Browar Perła Browar Perła Browar Perła Browar Perła Browar Perła Browar Perła Browar Perła Browar Perła Browar Perła Browar Perła Browar Perła Browar Perła Browar Perła Browar Perła Browar Perła Browar Perła Browar Perła Browar Perła Browar Perła

Informacje:

Architekci: Projekt Praga
Zespół: Marcin Garbacki, Karolina Tunajek, Katarzyna Pyka, Urszula Grabowska, Malwina Mąka, Patrycja Arasim, Marek Wojda
Lokalizacja: Lublin, Polska
Realizacja: 2015
Powierzchnia apartamentu: 22-66m2
Zdjęcia: PION
Źródło: projektpraga.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

PASSWORD RESET

LOG IN