DESIGN EXTENT

C 181 – projekt z kuchnią w centrum

SHARE
, / 1219 0
C 181 – projekt z kuchnią w centrum

C 181 to 210 m2 apartament zlokalizowany w jednej z dzielnic Madrytu – Paseo de las Castellana, zaprojektowany przez Zooco Studio. Życzeniem inwestora było stworzenie projektu, którego centrum będzie kuchnia, gdyż to właśnie w niej rodzina spędza najwięcej czasu, wspólnie przygotowując posiłki.

Dlatego przestrzeń kuchni stanowi „serce” i centrum domu, a pozostałe pomieszczenia zlokalizowane się wokół niej. Środek kuchni zajmuje wyspa z wbudowaną płytą grzewczą, co pozwala na swobodny dostęp do kuchenki więcej niż jednej osobie. To też doskonałe miejsce z blatem roboczym, wykorzystywanym przy przygotowywaniu posiłków. Jedną ze ścian kuchni zabudowano do sufitu białymi szafkami oraz urządzeniami AGD. Natomiast przeciwległą ścianę wykorzystano do zamontowania typowej zabudowy kuchennej z blatem kuchennym i zlewem.

Każda ze ścian w apartamencie ma inne wykończenie w zależności od sposobu użytkowania pomieszczenia. W części korytarzowej, przy wejściu zamontowano lustro, które optycznie powiększa przestrzeń. W salonie natomiast zainstalowano szereg przesuwnych drzwi dębowych, które „ocieplają” pomieszczenie, a zarazem pozwalają na jego połączenie z innymi, gdy jest taka potrzeba. Metalowa konstrukcja tych drzwi, pozostała niezabudowana, a swoją kolorystyką nawiązuje do szafek kuchennych. W jadalni drewniane listwy izolują część pomieszczenia przeznaczonego na biuro, dając prywatność oraz wizualnie integrując przestrzeń.

W mieszkaniu zastosowano biało- szarą kolorystykę, którą ocieplają dębowe płaszczyzny i drobne niebieskie akcenty. Dodając do tego proste linie mebli (wśród których są projekty Jose Antonio Coderch i Charles i Ray Eames) uzyskano ponadczasową elegancję, która stanowi o wartości tego projektu.

Projekt C 181
      

Informacje:

Projekt: C 181
Design: Miguel Crespo Picot, Javier Guzmán Benito, Sixto Martín Martínez / Zooco Estudio
Lokalizacja: Madryt, Hiszpania
Powierzchnia: 210 m2
Zdjęcia:  Imagen Subliminal
Źródło: zooco.es

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

PASSWORD RESET

LOG IN