DESIGN EXTENT

Cały Gaweł, Sopot

lokalni dostawcy z Kaszub, loftowy design
SHARE
, / 1981 0

Caly_Gawel_Sopot (10)Cały Gaweł, to nowy lokal na mapie kulinarnego Trójmiasta, który znajduje się w części pasażu nowo otwartego dworca w Sopocie. Polecam to miejsce zarówno dla osób poszukujących nowych doznań kulinarnych, jak i dla tych, którzy szukają inspiracji na loftowy wystrój wnętrza.

Autorem projektu wnętrza jest sam właściciel, Gaweł, i jak mówi jest to efekt jego własnych prób i błędów. Wbrew stereotypom, że beton jest chłodny i surowy, tutaj udowadnia, że może być inaczej. Pomimo dużej ilości betonu i widocznych instalacji atmosfera lokalu jest bardzo przytulna. Jest to zasługa przemyślanej koncepcji wnętrza, betonowa podłoga została potraktowana żywicą, metalowe płozy stołów ocieplają grube drewniane blaty, wśród krzeseł wzorowanych na duńskim designie z lat 60’tych można znaleźć dwa oryginalne egzemplarze, a na środku są przepiękne lekkie drewniane stoły z okrągłymi blatami. Loftowy charakter podkreśla również stylizowany bufet trochę w stylu pałacowym, neony, szklane i metalowe lampy. Przy witrynach dwa wygodne miejsca kanapowe, na odwiedzających czekają nowe wydania magazynów o architekturze, sztuce i kulturze. Smaczku dodają takie detale, jak sygnowana porcelana, zestaw przypraw, sztućców i serwet czekający już na stoliku, zachęcający do otwarcia się na doznania kulinarne. Potrawy przygotowywane są na bazie lokalnych produktów z Kaszub. Na ścianach street art, lokalny artysta (Magister Pios), uwiecznił między innymi psa właściciela, buldoga Bronka – stałego bywalca lokalu. Niejeden amator zieleni zachwyci się przepięknymi okazami monstery.

Właściciel, przyjechał do nas z Wrocławia, związany do tej pory z marketingiem dzisiaj realizuje swoje marzenia kulinarne i projektowe. Gratuluję odwagi i stworzenia miejsca z duszą, do którego na pewno powrócę.

fot. Katarzyna Wielochowska

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

PASSWORD RESET

LOG IN