DESIGN EXTENT

Chayhona No1 – design z Bliskiego Wschodu, Moskwa

SHARE
, / 1534 0

Chaihona_2Prawdopodobnie za sprawą embarga na produkty spożywcze z Europy za naszą wschodnią granicą coraz bardziej popularne stają się restauracje bazujące na lokalnych lub azjatyckich produktach, czyli  lokale z kuchnią Bliskiego Wschodu. Podczas ostatniego pobytu w Moskwie maiłam okazję być w restauracji Chayhona, która już od wejścia zrobiła na mnie wrażenie. I to nie tylko za sprawą zapachu przepysznej kuchni kaukaskiej i uzbeckiej, ale i orientalnych wnętrz.

Sieć restauracji Chayhona no 1 obejmuje już 13 restauracji w centrum Moskwy, a kolejne są otwierane w innych rejonach Rosji np. w Sochi. Przychodzi się do nich nie tylko zjeść, ale też odpocząć, porozmawiać lub zapalić fajkę wodną. Design we wszystkich obiektach jest spójny i nawiązuje do stylistyki Bliskiego Wschodu w salonowym wydaniu, a może raczej jurty, charakterystycznej dla koczowniczych ludów Azji.

Chaihona_1 Chaihona_3 Chaihona_4

 

 

 

 

Chaihona_5 Chaihona_6 Chaihona_7
Dlatego też w restauracji jest dużo wygodnych siedzisk, praktycznie ma zwykłych krzeseł, lecz są komfortowe fotele lub rozłożyste kanapy i leżanki. W pomieszczeniach dominują kolorowe tkaniny: jako materiał obiciowy siedzisk, poduszki różnych kształtów i wielkości, żyrandole lamp lub dywany, które nie tylko leżą na podłodze, ale stanowią też dekorację sufitu. Najczęściej wykorzystywanym motywem są okrągłe medaliony lub kwiatowe rozety.

Chaihona_8 Chaihona_9 Chaihona_10

 

 

 

 

 

W kulturach wschodnich drewno jest jednym z ważniejszych elementów wykończeniowych wnętrza. Nie inaczej jest w Chayhona: drewniane ławy, stoły i stoliki, okładziny ścian lub sufitów.

W części restauracji kuchnia jest otwarta i dzięki temu możemy nie tylko obserwować jak przygotowywane są potrawy, ale również zobaczyć pięknie zdobione piece. Obłożono je charakterystycznymi dla orientu kaflami, które również jako okładziny ścian lub słupów.

Chaihona_11 Chaihona_12 Chaihona_13 Chaihona_14 Chaihona_15 Chaihona_16

 

 

 

 

 
Innym materiałem wykorzystywanym w stylizacji wnętrz Chayhona jest miedź: w formie żyrandoli dużych lamp wiszących nad stołami lub dekoracji zdobiących ściany np. dzbanów i innych naczyń.

Chaihona_17 Chaihona_18 Chaihona_19

 

 
Jeśli będziecie w Moskwie poświęćcie jeden wieczór na wizytę w Chayhona. Uczta nie tylko dla podniebienia, ale i dla oczu.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

PASSWORD RESET

LOG IN