DESIGN EXTENT

Co musisz widzieć planując pokój dziecka na poddaszu

SHARE
, / 963 0

Skosy i zakamarki tworzą znakomitą przestrzeń do kreatywnych zabaw i ukrycia dziecięcych skarbów. Urządzając pokój dziecka na poddaszu, poza funkcjonalną aranżacją i wesołą kolorystyką, musimy także pamiętać o bezpieczeństwie, zapewnieniu odpowiednich warunków do nauki, zabawy i odpoczynku. Ważne, by jak najlepiej wykorzystać światło dzienne, które ma ogromny wpływ nie tylko na koncentrację i przyswajanie wiedzy, ale również na zdrowie i samopoczucie naszych pociech.

0_1_velux_kidsroom_designextent 0_2_velux_kidsroom_designextent

1. Bezpieczeństwo

Pokój dziecka powinien być wyposażony w rozwiązania, które gwarantują bezpieczeństwo. Jednym z nich jest montaż okien dachowych z systemem górnego otwierania, który uniemożliwia otwarcie okna bez pomocy rodziców. To także bardzo praktyczny sposób na zaaranżowanie kącika do nauki – pod oknem możemy bez problemu ustawić biurko i mieć pewność, że przybory szkolne i książki nie utrudnią otwierania. Jeśli chcemy, by dziecko mogło także spokojnie bawić się pod oknem, najlepszym wyborem będą okna z szybą laminowaną, w których wewnętrzna szyba składa się z dwóch tafli szkła grubości 2 x 3 mm sklejonych z folią, zaś zewnętrzna jest wykona z hartowanego szkła o grubości 4 mm. Przestrzeń miedzy nimi wypełniona jest argonem. Dzięki temu, nawet w przypadku silnego uderzenia i stłuczenia, kawałki szkła pozostaną w ramie okna i nie spadną na podłogę.

2_2_velux_kidsroom_designextent1_3_velux_kidsroom_designextent1_2_velux_kidsroom_designextent

2. Ochrona przed słońcem

Zbyt duże nasłonecznienie może doprowadzić do przegrzania poddasza i tym samym utrudniać zabawę lub odpoczynek. Niebagatelne znaczenie ma także odpowiednia izolacja, która będzie chronić przed wychłodzeniem pomieszczenia zimą. W takich sytuacjach z pomocą przychodzą nam rozwiązania w postaci rolet zewnętrznych VELUX, które sprawdzają się niezależnie od pory roku. W chłodniejsze, jesienne i zimowe dni poprawią izolacyjność okna nawet o 27 proc., z kolei w lecie zatrzymają aż 97 proc. ciepła i tym samym obniżą temperaturę w pomieszczeniu.

Roleta zewnętrzna umożliwia także uzyskanie efektu zaciemnienia w dzień, co jest niezwykle ważne podczas popołudniowej drzemki dziecka.gab1758_IN4B_ 002

3. Ochrona przed hałasem

Rolety zewnętrzne posiadają także wiele przydatnych funkcji, które pozwolą dziecku czuć się bezpiecznie i komfortowo w swoim pokoju – chronią przed hałasem z zewnątrz, tłumią odgłosy padającego deszczu oraz zabezpieczają okno podczas trudnych warunków pogodowych.

Innym praktycznym rozwiązaniem, które zagwarantuje spokojny sen jest montaż okien dachowych z pakietem wyciszania deszczu. Badania pokazują, że dzieci wyrywa ze snu hałas o natężeniu 50dB. W oknach VELUX z pakietem wyciszającym deszcz hałas nie przekroczy 48 dB – ciszę zagwarantuje zwiększona grubość szyby zewnętrznej i specjalne oblachowania pokryte folią wyciszającą.

2_1_velux_kidsroom_designextent  1_1_velux_kidsroom_designextent2_3_velux_kidsroom_designextent 2_4_velux_kidsroom_designextent 2_5_velux_kidsroom_designextent 2_7_velux_kidsroom_designextent

4. Wśród ulubionych bohaterów

Z kolei wybierając dekoracje do pokoju naszej pociechy, pamiętajmy by uwzględnić gust malucha i dopasować je do dziecięcego świata. Kolorowym i pobudzającym wyobraźnię dodatkiem mogą być rolety z Bajkowej Kolekcji Disney & VELUX. 12 unikatowych wzorów daje wspaniałe możliwości aranżacji pokoju, w którym mogą pojawić się ulubieni bohaterowie z bajek, tacy jak Myszka Miki, Jelonek Bambi, Kubuś Puchatek, Samoloty czy Kopciuszek.

Cztery nowe rolety z kolekcji Star Wars łączą w sobie jakość i funkcjonalność z ekscytującym światem bohaterów Gwiezdnych Wojen. Poza walorami dekoracyjnymi, rolety mają także wyjątkowe wartości użytkowe: gwarantują całkowite zaciemnienie i izolację termiczną.

Warto poświęcić chwilę na odpowiednie zaplanowanie i urządzenie dziecięcego pokoju. Jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie czynniki – bezpieczeństwo, komfort użytkowania i dziecięcy gust, możemy być pewni, ze nasza pociecha z przyjemnością będzie uczyć się i bawić w takim wnętrzu.

4_1_velux_kidsroom_designextent 4_2_velux_kidsroom_designextent 4_4_velux_kidsroom_designextent 4_5_velux_kidsroom_designextent

Źródło:
velux.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

PASSWORD RESET

LOG IN