DESIGN EXTENT

Dolce&Gabbana projektuje lodówkę dla SMEG

SHARE
, / 1173 0

Kultowa chłodziarka FAB28 była wykorzystywana przy wielu kreatywnych projektach, jednak nie w taki sposób jak tym razem. Efekty pracy obu marek zostały zaprezentowane na kwietniowych targach Salone Intrnazionale del Mobile w Mediolanie.

Zarówno Dolce&Gabbana, jak i Smeg są mistrzami wzornictwa w swoich obszarach działania i zjednoczyli się dzięki głęboko zakorzenionej pasji do stylu „Made in Italy”. Podzielając wyjątkowy szacunek do tradycji ci niezwykli artyści znaleźli inspirację do tego projektu w sycylijskim folklorze i poetyckim teatrze lalek „Teatro dei Pupi”.

Smeg_Dolce___Gabbana_Frigorifero_dArte_Salone_Patania Smeg_Dolce___Gabbana_Frigorifero_dArte_Salone_Nicosia Smeg_Dolce___Gabbana_Frigorifero_dArte_Salone_FAB28-8 Smeg_Dolce___Gabbana_Frigorifero_dArte_Salone_FAB28-1 Smeg_Dolce___Gabbana_Frigorifero_dArte_Salone_Bevilacqua_2

 

Ilustracje, które znalazły się na chłodziarkach są dobrze znane na całym świecie i typowe dla Sycylii. Malowidła mają swój sprecyzowany styl, wyróżniają się jaskrawymi kolorami oraz lekkim cieniowaniem. Taki styl stał się symboliczną częścią folkloru i jest teraz uwiecznieniem zbioru zwyczajów i tradycji, które w innym wypadku zostałyby utracone na rzecz nowoczesności.

Pragnąc zachować ten styl, Dolce&Gabbana zaprosił do projektu świetnych artystów, aby  namalowali obrazy na limitowaną edycję chłodziarek Smeg. Artyści, tacy jak Salvatore Sapienza, czy duet Adriana Zambonelli oraz Tiziana Nicosia, wszyscy pracowali pod kreatywnym przewodnictwem projektantów Domenico Dolce oraz Stefano Gabbana.

 

Dzięki współpracy wspaniałych artystów powstało wiele projektów, które emanują włoskim dziedzictwem i stylem. Połączenie bardzo szczegółowych ilustracji z zaokrągleniami chłodziarek w stylu 50 lat wygląda niezwykle korzystnie. Każda chłodziarka podkreśla kwintesencję stylu i historii Włoch. Projekty zawierają symbol trinacria, koła wozów, średniowiecznych rycerzy oraz sceny bitew i są uzupełnione klasycznymi kwiatowymi motywami.


Ten jednorazowy zbiór 100 ekskluzywnych chłodziarek będzie dostępny do nabycia dla klientów obdarzonych wyjątkowym poczuciem estetyki 🙂 Koszt 1 lodówki to ok £30,000 :). Kontakt dla osób zainteresowanych email: dgsmeg@smeg.it

Źródło:
SMEG
Dolce&Gabbana

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

PASSWORD RESET

LOG IN