DESIGN EXTENT

Druga skóra Nicole Tran Ba ​​Vang

SHARE
, / 1230 0
Druga skóra Nicole Tran Ba ​​Vang

Nicole Tran Ba Vang jest znana z licznych cyklów zdjęć modelek ubranych w „odzież ze skóry”. Jest to wyraz dezaprobaty dla zachodniego kultu ciała i obsesji perfekcyjnej damskiej sylwetki.

Skóra garderobą

Francuzko-wietnamska artystka Nicole Tran Ba Vang z wykształcenia jest projektantką mody. Kilka pierwszych lat swojej kariery zawodowej pracowała jako wizażystka, aż odkryła artystyczne środki wyrazu. W twórczości wykorzystuje malarstwo, wideo i instalacje, jednak największą sławę przyniosła jej fotografia.

Artystka tworzy paradoksalne zdjęcia, na których rozbiera modelki … ubierając je w drugą skórę. Obrazy te zmieniają naszą percepcję w odbiorze własnego ciała, gdyż jedna z najbardziej niezmiennych rzeczy jaką jest nasza powierzchowność – nasza skóra, w wizji Tran Ba Vang staje się, wymiennym akcesorium idealnej garderoby.

1_nicole-tran-ba-vang_designexten 2_nicole-tran-ba-vang_designexten 3_nicole-tran-ba-vang_designexten

5_nicole-tran-ba-vang_designexten 6_nicole-tran-ba-vang_designexten 7_nicole-tran-ba-vang_designexten 8_nicole-tran-ba-vang_designexten 9_nicole-tran-ba-vang_designexten

Gdzie można zobaczyć?

Prace Nicole Tran Ba Vang możemy do 2 października 2016r. oglądać na wystawie Medycyna w sztuce w krakowskim MOCAK-u. To już kolejna wystawa z serii konfrontującej terminy wszechobecne w życiu publicznym ze spojrzeniem artysty.

Medycyna jest źródłem wielu tematów, które w różny sposób zajmuje lub „dręczy” ludzką egzystencję. Tym samym jest wymarzonym polem dla sztuki. Artyści doskonale wyczuwają „dostawców symboli”. A medycyna jest dostawcą wszechstronnym. Przede wszystkim wie bardzo dużo o tym, co to znaczy być skazanym na śmiertelne ciało.

Źródła:
tranbavang.com
mocak.pl/medycyna-w-sztuce

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

PASSWORD RESET

LOG IN