DESIGN EXTENT

Dzieła Warhola na deskach Skateroom

SHARE
, / 1171 0

The Skateroom –  grupa artystów, która od 2013 przenosi świat sztuki na ulice, informuje o rozpoczęciu współpracy z Fundacją Beyeler oraz Andy Warhol Foundation for the Visual Arts, w efekcie której powstały dwie serie desek z motywami prac słynnego artysty. Firma łączy kulturę skate ze sztuką, produkując limitowane edycje deskorolek we współpracy z takimi artystami jak Ai Weiwei, Paul McCarthy i Marilyn Minter. “Coloured Campbell’s Soup” i “Gold Marilyn”, to najnowsze produkty, które już są dostępne w ofercie The Skateroom.

Coloured Campbell’s Soup

Coloured_Campbells_1128x304_acf_cropped

Coloured Campbells

skateroom_beyeler_basel_2016

The Skateroom na wystawie Art Basel

skateroom_warhol_campbells_box

Campbells box

 Marilyn

skateroom_warhol_marilyn

Marilyn

skateroom_warhol_marilyn_box2

Marilyn box

Firma założona została przez belgijskiego przedsiębiorcę i znawcę sztuki Charles-Antoine Bodsona trzy lata temu. Jej głównym celem jest wsparcie organizacji NGO Skateistan, która zajmuje się ubogą młodzieżą przez edukację artystyczną i skateboarding.

‚The Skateroom rozumie znaczenie sztuki współczesnej w kulturze skatebordingu.”, wyjaśnia Dyrektor ds. Licencji Andy Warhol Foundation, Michael Hermann. „A wyjątkowe deski z grafiką Warhola są ucieleśnieniem i wyrazem nonkonformistycznego ducha artysty, tak spójnego z ideą Skateistan.”

The Skateroom zaprezentowało nowe kolekcje desek na prestiżowych targach sztuki Art Basel 2016, które są organizowane co roku w Bazylei, Miami Beach i Hong Kongu. Każda wystawa prezentuje dzieła sztuki nowoczesnej i współczesnej, których autorami są nowi i młodzi artyści.

 

źródła:
https://theskateroom.com/

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

PASSWORD RESET

LOG IN