DESIGN EXTENT

Eames Lounge Chair już 60 lat na rynku!

SHARE
, / 1252 0
Eames Lounge Chair już 60 lat na rynku!

„A może by tak zaprojektować nowoczesną wersję starego, angielskiego fotela klubowego?”  Ta myśl kultowego designera Charlesa Eamesa rozpoczęła prace nad opracowaniem projektu, który wszedł do produkcji dokładnie 60 lat temu w 1956 roku. Firma Vitra rozpoczęła produkcję fotela 4 lata później w Weil am Rhein i do dnia dzisiejszego mebel tworzony jest w ten sam sposób. Przez 60 lat fotel Eames Lounge Chair stał się ikoną designu XX wieku. Aby uczcić jubileusz 60-lecia Vitra wprowadza do oferty limitowaną kolekcję fotela, w obiciu z wyjątkowych tkanin.

Eames Lounge Chair jest jednym z wielkich klasyków współczesnych mebli i najbardziej znanym dziełem amerykańskiej pary projektantów Charles i Ray Eames. Ale nawet klasyki, które były na rynku od dziesięcioleci muszą być dalej rozwijane i unowocześniane. To założenie przyjęła, para projektantów, która na przestrzeni lat stworzyła różne wersje fotela. Zgodnie z tym duchem Vitra, w ścisłej współpracy z Eames Foundation, kontynuuje tę tradycję.

eames_lounge_chair_vitra_designextent_1

Gdy Charles i Ray Eames projektowali Lounge Chair, ich głównym celem było stworzenie miękkiego i wygodnego mebla do siedzenia. W efekcie swojej interpretacji stworzyli nowe standardy klasycznego krzesła klubowego. Ich produkt był lekki, elegancki, nowoczesny i komfortowy. Dzięki funkcjonalnej perfekcji i starannej konstrukcji, doborze doskonałych materiałów, Eames Lounge Chair w ciągu sześćdziesięciu lat zyskał miano klasyka.

Od momentu wprowadzenia na rynek, fotel jest dostępny w wersach podstawowych oraz różnych kolorach oklein i skóry. W początkowych latach produkcji Lounge Chair był sporadycznie oferowany z obiciu z tkanin, jednak Vitra zawsze produkowała go wyłącznie w skórze.

Aby uczcić 60. rocznicę produkcji w 2016 roku, Vitra oferuje limitowaną kolekcję Lounge Chair Twill & Ottoman w obiciu z tkaniny Twill z Vitra Colour & Material Library. Materiał nadaje fotelowi przytulną miękkość i otacza ciepłem wypoczywającego.

Nowa kolekcja jest dostępna w kombinacji materiału z klasycznym drewnem z palisandru w kolorze ciemno-czerwono-czarnym i Twill. Limitowana edycja Eames Lounge Chair dostępna jest do 31 stycznia u wybranych dealerów Vitra.

Limitowana edycja

eames_lounge_chair_vitra_designextent_2 eames_lounge_chair_vitra_designextent_4-2

eames_lounge_chair_vitra_designextent_4a

Klasyka
eames_lounge_chair_vitra_designextent_10 eames_lounge_chair_vitra_designextent_11 eames_lounge_chair_vitra_designextent_12 eames_lounge_chair_vitra_designextent_13 eames_lounge_chair_vitra_designextent_14 eames_lounge_chair_vitra_designextent_15 eames_lounge_chair_vitra_designextent_16 eames_lounge_chair_vitra_designextent_17

Jak produkuje się Eames Lounge Chair

Źródło:
vitra.com

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

PASSWORD RESET

LOG IN