DESIGN EXTENT

Ekologiczne trofea, papierowe rzeźby

projekt sióstr bliźniaczek - rzeźbiarki i malarki
SHARE
, / 2350 0

Paper Sculpture to projekt sióstr bliźniaczek – rzeźbiarki i malarki – Pauliny i Mai Domagalskich. Jedna z nich tworzy dekoracyjne rzeźby z papieru – zwierzęce trofea, druga zajmuje się ich dopracowywaniem – nadawaniem chromatyki. Choć są siostrami – bliźniaczkami i ich geny są identyczne, sztukę kreują na dwa różne sposoby -€“ Paulina formą, Maja – kolorem i kreską.

Ręcznie wykonane i malowane papierowe jelonki, sarny i byki od Paper Sculpture zachwycają pomysłowością i perfekcyjnym wykonaniem. Głowy papierowych zwierząt nawiązują do myśliwskich trofeów. Jednak papierowe dzieła oddają piękno natury, nie będąc wynikiem krwawych wypraw. Siostry od lat pracują razem, wspólnie tworząc niepowtarzalny świat papierowych rzeźb, które w 100% wykonują ręcznie z recyclingowego papieru. Krakowska pracownia wygląda jak domek myśliwski pełen zwycięskich trofeów.

Każde z dzieł to efekt wielogodzinnej żmudnej, twórczej pracy i setki papierowych pasków, które przybierają taką formę, jaką nadają im artystki. Technologia wykonania takiej rzeźby jest pracochłonna i dość skomplikowana. Czasem muszą minąć nawet 3 tygodnie, zanim koncepcja przerodzi się w rzeźbę gotową do zawieszenia na ścianie. Wszystko zaczyna się od modelu z gliny, następnie powstają formy gipsowe, w których wyklejany jest papier. Po wyciągnięciu papieru następuje dalsze klejenie i modelowanie. Nadawaniem formy bezkształtnej masie papieru zajmuje się Paulina. Maja dba o niezwykle barwne, malarskie wykończenie rzeźb. Ostatni etap prac to pokrycie rzeźby warstwą werniksu, co chroni ją przed wilgocią i ułatwia czyszczenie.

Każda z rzeźb jest niepowtarzalna, każda jest wyjątkowa, a wszystkie stworzone są dzięki ekspresyjnemu połączeniu zamiłowania do rzeźby, malarstwa i fotografii -€“ oddają rzeczywistość przetransformowaną okiem dwóch artystek. Unikatowe papierowe rzeźby to dekoracyjny i designerski przedmiot, który będzie idealnym dodatkiem do nowoczesnego wnętrza. Rzeźby Paper Sculpture opuszczają pracownię razem z certyfikatem. A ten świadczy m.in. o tym, że drugiej takiej rzeźby nigdzie nie spotkamy. Ceny kształtują się od 200 zł do 2000 zł w zależności od wielkości i chromatyki.

źródło: papersculpture.eu/pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

PASSWORD RESET

LOG IN