DESIGN EXTENT

Fence House kolejny dom z biura mode:lina

SHARE
, / 1208 0

W podpoznańskim Borówcu pojawił się dom o nazwie Fence House autorstwa architektów z biura mode:lina™ . Forma domu – dwie bryły ze spadzistym dachem oraz „wbita” w nie asymetryczna kostka garażu, to współczesna interpretacja tradycyjnego stylu. Uzupełniają go proste, surowe materiały – cegły, beton oraz blacha w odcieniach szarości.

Ściana od strony ulicy ma jak najmniej okien, dzięki temu chroni mieszkańców przed hałasami i zapewnia im spokój. Dodatkowo różnego rodzaju ogrodzenia dają im poczucie bezpieczeństwa. Stąd pomysł na nazwę domu, czyli Fence House.

Parter, który jest częścią wspólną  wszystkich jego mieszkańców, zajmuje wyjątkowa kuchnia wysunięta w głąb ogrodu oraz wielki salon z antresolą, sięgający poddasza. Nietypowym elementem jest okno w korytarzu, które eksponuje wyjątkowy samochód właściciela domu we wnętrzu grafitowej kostki-garażu.

Salon to duża otwarta przestrzeń, w której kluczową rolę grają wielkie nieregularne okna odsłaniające otoczenie lasu. Najbardziej interesującą częścią salonu jest antresola z biblioteką. Regały biblioteki  zostały zbudowane ze starych belek stropowych jednej z poznańskich kamienic.

Kształt budynku podyktowany został przez jego funkcję. Domownicy, czyli rodzice i dwójka dzieci, chcieli mieszkać niezależnie – stąd pomysł na podzielenie go na dwie części. Oddzielne strefy na piętrze pozwalają dorosłym cieszyć się spokojem, a dzieciom szaleć do woli we własnym „domku”.

Projekt Fence House

Informacje:

Projekt: Fence House
Design: mode:lina
Zespół projektowy: Paweł Garus, Jerzy Woźniak, Kinga Kin
Realizacja: Listopad 2015
Lokalizacja: Borówiec pod Poznaniem
Powierzchnia: 290 m2
Zdjęcia: Marcin Ratajczak
Źródłomodelina-architekci.com

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

PASSWORD RESET

LOG IN