DESIGN EXTENT

Gdynianie doceniają wnętrza Carmnik Kantyna

SHARE
, / 1438 0

W wyniku trwającego 2 miesiące głosowania na facebookowym profilu Centrum Designu Gdynia, przeprowadzonego w ramach Plebiscytu na najlepsze wnętrza w mieście, przyznane zostały wyróżnienia internautów. W kategorii lokal gastronomiczny internauci za najlepiej zaprojektowane uznali wnętrza Carmnik Kantyna.

Od foodtruck’a do lokalu

Przedstawiamy projekt wnętrza trójmiejskiej Carmnik Kantyny. To stacjonarny lokal zrealizowany dla Carmnika – znanego trójmiejsckiego foodtrucka specjalizującego się w domowych burgerach i kanapkach. Autorami projektu wnętrza są architekci z pracowni PB STUDIO. Ideą było nawiązanie do charakterystycznej stylistyki marki i jednoczesne rozszerzenie palety użytych środków, by podkreślić większy zakres usług stacjonarnego punktu.
Materiałem przewodnim i wspólnym mianownikiem lokalu i foodtruck’a jest sklejka sosnowa, która we wnętrzu została użyta w różnych formach. Dodatkowo wprowadzone zostały intensywne kolory zieleni i bordo. Projektanci zdecydowali się na przełamanie surowej stylistyki wnętrza wprowadzając elegancki i subtelny mosiądz.

1_PB Studio_Carmnik Kantyna_DESIGNEXTENT 2_PB Studio_Carmnik Kantyna_DESIGNEXTENT 3_PB Studio_Carmnik Kantyna_DESIGNEXTENT 4_PB Studio_Carmnik Kantyna_DESIGNEXTENT 5_PB Studio_Carmnik Kantyna_DESIGNEXTENT 6_PB Studio_Carmnik Kantyna_DESIGNEXTENT 7_PB Studio_Carmnik Kantyna_DESIGNEXTENT 8_PB Studio_Carmnik Kantyna_DESIGNEXTENT 9_PB Studio_Carmnik Kantyna_DESIGNEXTENT 10_PB Studio_Carmnik Kantyna_DESIGNEXTENT 11_PB Studio_Carmnik Kantyna_DESIGNEXTENT 12_PB Studio_Carmnik Kantyna_DESIGNEXTENT 13_PB Studio_Carmnik Kantyna_DESIGNEXTENT aksonometria rzut na strone

Pracownia PB Studio

PB Studio to sopocka pracownia założona przez Hannę Bialic oraz Jakuba Piórkowskiego. Głównym obszarem ich działalności jest architektura oraz projektowanie wnętrz. Doświadczenia zawodowe zdobywali w biurach projektowych w Polsce, Wielkiej Brytanii i Niemczech, pracując przy projektach różnej skali, od architektury obiektów biurowych, dużych założeń mieszkalnych, przez domy jednorodzinne, po wnętrza publiczne i prywatne.

„Każdy projekt to opowieść, w której role główne odgrywają funkcja, forma i kontekst miejsca”- twierdzą twórcy PB Studio.

Źródła:
p-bstudio.com

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

PASSWORD RESET

LOG IN