DESIGN EXTENT

GILTIG – nowy trend w Ikea?

Zaskakujący efekt współpracy z projektantką mody Kate Early
SHARE
, / 2974 1

Kolekcja Giltig IkeaW kwietniu IKEA na kilka tygodni wprowadza do oferty GILTIG –  niezwykłą kolekcję naczyń stołowych oraz tekstyliów, będących efektem współpracy z londyńską projektantką odzieży męskiej Kate Early, która znana jest z nietypowych i przykuwających uwagę projektów. I właśnie taka jest jej propozycja dla IKEA, która do spokojnego i wyważonego skandynawskiego designu wprowadza całkiem sporo szaleństwa.

Z pewnością nie każdemu przypadną do gustu motywy wyłupanego oka, krwistego mózgu lub szczęki, ale już desenie z karaibskimi rybkami i wdzięcznie spoglądającym kotem w wyrazistych czerwieniach pomarańczach lub turkusach mogą się podobać.  Z pewnością kolekcja GILTIG oddziaływuje na nasze zmysły; soczyste wzory i kolory krzyczą już z daleka i zawracają na siebie uwagę.

„We wnętrzu, w którym się dobrze czujemy nie chodzi o posiadanie krzykliwych i wyrazistych akcesoriów.  Chodzi o posiadanie rzeczy, które uzupełniają naszą osobowość. Dzięki temu wchodząc do czyjegoś wnętrza niejako wchodzimy do jego głowy” – twierdzi Kate Early. „Kiedyś mogliśmy poznać kogoś przeglądając jego książki, płyty. W erze cyfrowej jest to niemożliwe. To właśnie wnętrze, przez sposób aranżacji i wykorzystane dodatki staje się doskonałym wyrazicielem naszej osobowości”.

GITLIG to pierwsza próba współpracy IKEA z projektantami mody, którzy mają być inspiracją do poszukiwania nowych możliwości w designie wnętrz. Wzory typowe dla kolekcji ubrań pojawiają się w zupełnie nowym kontekście. Rynek odzieżowy bardzo chętnie wykorzystuje potencjał druku cyfrowego, który pozwala na wspaniałe połączenie koloru i patternu. Z tych pomysłów zaczyna czerpać też IKEA.

Popularna pierowa lampa z motywem oka

Kolorowe poszewki na poduszki

Kolorowe poszewki na poduszki

Turkusowe ryby na obrusach i poszewkach na poduszki

Turkusowe ryby na obrusach i poszewkach na poduszki

Kocia i rybna zastawa

Kocia i rybna zastawa

Podkładki pod szklanki w "halloween-owym" stylu

Podkładki pod szklanki w „halloween-owym” stylu

Talerze z rybnymi wzorami

Talerze z rybnymi wzorami

 

Zdjęcia IKEA
Elemeny kolekcji

One Comment

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

PASSWORD RESET

LOG IN