DESIGN EXTENT

Haroshi i rzeźby z desek skatebordowych

SHARE
, / 1460 0

Haroshi to japoński skateboarder i rzeźbiarz samouk, który kreatywnie łączy dwie pasje. Swoje rzeźby tworzy z posklejanych starych i połamanych deskorolek, które po połączeniu ze sobą są materiałem do niezwykłych i bardzo kolorowych dzieł.

Rzeźby Haroshi są unikatowe, gdyż tworzone są z wielu warstw klejonego drewna . Warstwy drewna bardzo często są zabarwione, co sprawia, że jego rzeźby wyróżniają się charakterystycznymi barwnymi pasami. 

Pierwszym etapem procesu twórczego jest klejenie drewnianej mozaiki z pociętych w drobne kostki fragmentów sklejki, z której robione są deski skateboardowe. Deskorolki różnią się kształtem w zależności od marki producenta, modelu oraz desek. Dlatego proces ten jest czasochłonny. Ale w efekcie powstaje wielobarwna bryła, której dopiero w procesie rzeźbienia twórca nada odpowiedni kształt. 

Najczęściej tworzy dzieła związane z kulturą skateboardową: trofea dla mistrzów tej dyscypliny sportu. Oprócz tego tworzy postaci z kreskówek, czaszki, serca, misie, hydranty przeciwpożarowe i inne kształty. 

Podczas tworzenia każdej rzeźby, japończyk wkłada w jej rdzeń kawałek deskorolki, niejako dając każdemu dziełu  „duszę”. Ta praktyka nawiązuje do twórczości Unkei, rzeźbiarza buddyjskiego z XII wieku, który w każdym dziele symbolizującym Buddę, umieszczał w jej wnętrzu kryształową kulę.

Haroshi dla środowiska skateboardowego

Haroshi HAROSHI HAROSHI HAROSHI HAROSHI HAROSHI  HAROSHIHAROSHI HAROSHI HAROSHI HAROSHI HAROSHI HAROSHI HAROSHI HAROSHI HAROSHI HAROSHI HAROSHI

HAROSHI HAROSHI HAROSHIHAROSHI HAROSHI  

Źródło:
haroshi.com

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

PASSWORD RESET

LOG IN