DESIGN EXTENT

HOFA Nest / rzlbd

SHARE
, / 975 0

HOFA Nest to adaptacja komfortowego mieszkania w Toronto pod potrzeby dojrzałej pary, która właśnie przechodzi na emeryturę. Architekt ten etap życia klientów porównuje do żniw i zbiorów, a w szczególności do dyni, która jednoznacznie kojarzy się z sezonem jesiennym. Stąd też w mieszkaniu pojawiają się bardzo mocne pomarańczowe akcenty.

W przypadku projektu HOFA Nest, przebudowa nie ograniczała się do kosmetycznych zmian, ale wiązała się z poważną interwencją architektoniczną. Mieszkanie zostało oczyszczone do potrzebnego minimum. Pozbyto się wszelkich zbędnych ścian i elementów, a następnie wzbogacono je detalami, które odzwierciedlają styl życia pary.

Nowy plan mieszkania ma liniowy charakter, co również znajduje wyraz w organizacji przestrzeni apartamentu. Pomieszczenia gospodarcze zostały umieszczone przy wejściu do mieszkania i tworzą odrębną linię, którą dodatkowo podkreśla dobór innej podłogi. Niektóre ściany zostały usunięte, przez co uzyskano otwartą przestrzeń i przenikanie światła dziennego w głąb mieszkania. Kuchnia została połączona z pokojem dziennym i jadalnią oraz foyer, tworząc otwartą i przyjazną przestrzeń.

Oprawy oświetleniowe w całym mieszkaniu również zostały starannie zaplanowane. Miejsca odpoczynku, które nie wymagają bezpośredniego światła, wyposażono w rozproszone światło, w odróżnieniu od obszarów zabawy i ruchu, które zostały wyposażone w mocne oświetlenie punktowe.

Istniejące drzwi albo zostały usunięte lub zastąpione drzwiami przesuwnymi, dodatkowo otwierając przestrzeń.

1_hofa_reza-aliabadi_rzlbd_borxu_photography 2_hofa_reza-aliabadi_rzlbd_borxu_photography 3_hofa_reza-aliabadi_rzlbd_borxu_photography 4_hofa_reza-aliabadi_rzlbd_borxu_photography 5_hofa_reza-aliabadi_rzlbd_borxu_photography 6_hofa_reza-aliabadi_rzlbd_borxu_photography 7_hofa_reza-aliabadi_rzlbd_borxu_photography

Projekt HOFA Nest

8_hofa_reza-aliabadi_rzlbd_borxu_photography

Informacje:

Projekt: HOFA
Lokalizacja: Toronto, Kanada
Realizacja: 2016
Architekt wnętrz: Reza Aliabadi [rzlbd]
Zdjęcia: 
Borzu Talaie (Borxu Photography)

Źródło:
rzlbd.com

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

PASSWORD RESET

LOG IN