DESIGN EXTENT

In Motion – Gdynia Design Days 2016

SHARE
, / 963 0

Wystawa In motion, prezentowana w ramach festiwalu Gdynia Design Days 2016, przedstawia nowoczesne produkty i rozwiązania przystające do współczesnego dynamicznego trybu życia. Wybrane sprzęty, dedykowane indywidualnemu użytkownikowi , cechuje odważnie podejście w poszukiwaniu odpowiedzi na zaobserwowane potrzeby. Wszystkie zostały zaprojektowane i wyprodukowane w ciągu ostatnich kilku lat. Co je łączy? Łatwy montaż, demontaż, transport i przechowywanie, lekkość, niewielkie gabaryty, minimalizm, ergonomia.

Specjalistyczne buty, kaski, ochraniacze, żagle, rakiety – sprzęty umożliwiające zdobywanie trudno dostępnych terenów i pobijanie rekordów. Elementy, w które nie wyposażyła nas natura. Są ułatwieniem, ale tylko w określonej sytuacji, w każdej innej stanowią przeszkodę. To nasze dodatkowe organy, których nie możemy schować tak jak owad zwija swoje skrzydła.

Stair-Rover – longboard do jazdy po schodach

Projektant: Po-Chih Lai

Wśród prezentowanych obiektów jest m.in. Stair-Rover, longboard do jazdy po wszelkich nierównych miejskich nawierzchniach, w tym po kostce brukowej, nierównym chodniku, krawężnikach czy nawet schodach.

2_4_GDD2016_In_Motion_DESIGNEXTENT.COM

Halfbike – składany rower bez siodełka

Projektant: Martin Angelov
Producent: Kolelinia, Rumunia

Równie interesujący jest też jest też Halfbike – pojazd, który prezentuje zupełnie nowe podejście do roweru. Projektanci pozostawili podstawowy mechanizm, na którym zbudowany jest tradycyjny rower, czyli koła połączone z ramą, i przeprojektowali wszystko inne. W efekcie powstał pojazd bez siodełka, który uczy równowagi i refleksu w całkowicie nowy sposób. Jednocześnie jest łatwy w przechowywaniu u transporcie. Projekt otrzymał nagrodę Red Dot Design w 2015 roku.

2_5_GDD2016_In_Motion_DESIGNEXTENT.COM

Pozostałe obiekty na wystawie In motion wiążą się z uprawianiem sportów wodnych:

2_0_GDD2016_In_Motion_DESIGNEXTENT.COM 2_1_GDD2016_In_Motion_DESIGNEXTENT.COM 2_2_GDD2016_In_Motion_DESIGNEXTENT.COM 2_3_GDD2016_In_Motion_DESIGNEXTENT.COM    2_7_GDD2016_In_Motion_DESIGNEXTENT.COM

Pomysłodawczynią i kuratorką wystawy „In motion” jest Dorota Kabała – projektantka, współzałożycielka studia We design for physical culture, pracującego dla producentów sprzętu sportowego oraz instytucji wspierających rozwój sportu i rekreacji. W pracy projektowej podejmuje się także zadań związanych rehabilitacją. Zgłębia tematykę produkcji desek surfingowych. Członkini  zespołu The Spirit of Poland (TSOP). Projektantka wystaw TSOP m.in. w São Paulo, Rio de Janeiro i Brasilii. Wykładowczyni Instustrial Design w School of Form.

Źródła: www.gdyniadesigndays.eu
Zdjęcia: Bogna Bednarska

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

PASSWORD RESET

LOG IN