DESIGN EXTENT

Instar House / rzlbd

SHARE
, / 1055 0

Instar House to minimalistyczny trzykondygnacyjny budynek wykonany z drewna i stalowej konstrukcji, który znajduje się na południowym skraju Allenby, dzielnicy na granicy North York i Toronto w Kanadzie. Dom został z zbudowany na początku 1950 roku, i do przebudowy posiadał nietypową konstrukcję składającą się z dwóch i pół kondygnacji, a przez okolicznych mieszkańców nazywany był pół-domem.

Koncepcja nowego projektu oparta jest na wyraźnym wyróżnieniu dwóch brył, które zostały rozciągnięte w kierunku wschód – zachód. Jeden z elementów, większy, w którym znajdują się wszystkie najważniejsze dla rodziny pomieszczenia jest w kolorze szarym, drugi zawierający funkcje usługowe – jest czarny. W celu utrzymania poczucia autonomii wszystkie przeszklone otwory znajdujące się na ścianie frontowej są połączone i posiadają minimalistyczny charakter.

Klatka schodowa, która znajduje się na środku głównej, większej części budynku pełni nie tylko funkcję komunikacyjną, ale także dzieli każdy poziom na dwie części: na parterze oddziela salon od kuchni z jadalnią, na pierwszym piętrze rozdziela pokoje dziecięce i zapewnia wspólny obszar nauki dla dzieci, a na ostatnim pietrze dużą przestrzeń sypialni rodziców wydziela strefę spania po jednej stronie i obszar  patio na dachu po przeciwnej stronie, gdzie klienci mogą korzystać z odkrytego spa, patrząc w kierunku pięknego parku.

Druga część budynku zawiera pomieszczenia usługowe: w piwnicy jest to pomieszczenie techniczne i pralnię, na parterze wiatrołap i korytarz, na pierwszym piętrze łazienkę dzieci i zsyp pralni oraz dużą łazienką rodziców na parterze.

1_instar-house_rzlbd_designextent 2_instar-house_rzlbd_designextent 3_instar-house_rzlbd_designextent 4_instar-house_rzlbd_designextent 5_instar-house_rzlbd_designextent 6_instar-house_rzlbd_designextent 7_instar-house_rzlbd_designextent 8_instar-house_rzlbd_designextent 9_instar-house_rzlbd_designextent 10_instar-house_rzlbd_designextent 11_instar-house_rzlbd_designextent 12_instar-house_rzlbd_designextent

Projekt Instar House14_instar-house_rzlbd_designextent 15_instar-house_rzlbd_designextent 16_instar-house_rzlbd_designextent 17_instar-house_rzlbd_designextent 18_instar-house_rzlbd_designextent

Informacje:

Projekt: rzlbd
Lokalizacja: North York, Toronto, Kanada
Powierzchnia: 205.m2
Rok Projektu 2014
Fotografie: Borzu Talaie

Źródło:
rzlbd.com

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

PASSWORD RESET

LOG IN