DESIGN EXTENT

Jaime Hayon, pomiędzy sztuką a designem

najbardziej wpływowy twórca ostatniej dekady
SHARE
, / 1268 0

Jaime Hayon, urodzony w 1974 w Madrycie – projektant, designer, artysta. Magazyn Times uznał Hayona, jako jednego ze 100 najważniejszych twórców naszych czasów, a czasopismo Wallpaper wymienia go jako jednego z najbardziej wpływowych twórców ostatniej dekady.

Zaczynał jako deskorolkarz projektujący grafiki na deski, t-shirty i malując graffiti. Ukończył studia w Paryżu i Madrycie, potem podjął pracę u Oliviera Toscaniego w kreatywnej grupie Benetton zostając następnie szefem działu projektującego wzornictwo. Jego pierwsza wystawa „venezia carnivale” odbyła się w 2001 roku. W 2004 roku otworzył własne studio projektowe w Barcelonie, potem na rynku włoskim i brytyjskim.

Tworzy w tendencji nowoczesnego baroku, który charakteryzuje się zaskakującym i nowatorskim łączeniem stylów i kolorów. Jest twórcą mebli, oświetlenia, niezwykłych wnętrz, rzeźb i artystycznych instalacji.

Jego niepowtarzalny styl był eksponowany w „Mediterranean Digital Baroque” w londyńskiej Galerii David Gill Gallery, a następnie na wielu wystawach i instalacjach w największych galeriach i muzeach na całym świecie.

Jest laureatem ważnych międzynarodowych nagród, takich jak Elle Deco International Award, Elle Deco Germany: „Najlepszy międzynarodowy projektant”, „BEST DESIGNER” dla ELLE DECO JAPAN, projektant AD RUSSIA, MAISON OBJET DESIGNER ROKU.

Z przyjemnością będziemy dalej śledzić jego twórczość.

źródło: www.hayonstudio.com

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

PASSWORD RESET

LOG IN