DESIGN EXTENT

Jan Feliks Kallwejt – kompozytor szczegółów

SHARE
, / 1789 0

Jan Feliks Kallwejt jest warszawskim grafikiem i ilustratorem. Zanim poświęcił się ilustracji, studiował reklamę, pracował jako grafik i dyrektor artystyczny agencji w Warszawie i Hamburgu. Po 5 latach spędzonych w Barcelonie przeniósł się do Warszawy, gdzie prowadzi studio i projektuje ilustracje dla klientów z całego świata. Zaliczają się do nich znane wydawnictwa:  Newsweek, Forbes, Financial Times, jak również międzynarodowe marki: Honda, Sony czy Converse.
O swojej twórczości mówi tak:

„Chociaż moje prace są często wielopłaszczyznowe i pełne detali, to jednak podstawą każdej kompozycji są proste kształty i ograniczona paleta kolorów. Lubię urozmaicać je elementami humoru i abstrakcji, a niekiedy nawet szczyptą perwersji. Inspiruje mnie sztuka naiwna, popkultura i sztuka interdyscyplinarna Nowego Yorku lat 80-tych. Lubię zwielokrotnienia i powtórzenia. Równie ważny jest dla mnie symbolizm.”

Prace dla znanych marek

Sony

Sony produced limited edition of Xperia tablets_2 Scorpion_white_back
Sony wyprodukowało limitowaną serię tabletów Xperia, z nadrukiem z tyłu produktu. Był to element kampanii StadtTalente. Kolorowa wersja grafiki została również wykorzystana w materiałach PR. Jan Kallwejt został poproszony o przedstawienie grafiki swojego miasta – Warszawy; dwóch innych artystów przygotowało grafiki Berlina i Tokyo, które były nadrukowane na telefonach.

Honda Brand Book

Honda BrandbookIlustracja wykorzystana w księdze marki firmy Honda. Publikacja przedstawia unikalne podejście Hondy do produkcji samochodów, innowacji, środowiska, CSR-u i innych aktywności marki.

K2

K2_Gods Of InternetProjekt sitodruku przygotowany dla interaktywnej agencji K2; Elementy projektu wykorzystano jako dekoracje biura agencji. Projekt inspirowany sztuką Azteków.

CONVERSE

kallwejt_converseIlustracja dla Converse Star Player. W logo marki wpisano charakterystyczne symbole i lokalizacje Warszawy. Reklama została opublikowana w Vice Magazine.

McDonald

mcdonalds_mine_1000Świąteczna grafika dla McDonald, która została wykorzystana w aplikacji mobilnej z licznymi konkursami.

 

WSPÓŁPRACA Z WYDAWNICTWAMI

WPROST
ZWIERCIADŁO

zwierciadlo_jesien_2_04_750 zwierciadlo_leki_color_03_750 zwierciadlo_anoreksia_750 Zwierciadlo magazine i illustrated the story about infertility.

Wprost

Rzeczpospolita Heads_5 Rzeczpospolita Heads_6 Rzeczpospolita Heads_4 Rzeczpospolita Heads_2 Rzeczpospolita Heads_1 Rzeczpospolita Heads

Wired Italy

Wybór różnych grafik opublikowanych w kilku numerach włoskiej edycji Wired Magazine, bedących ilustracją kolumny dotyczących nowych technologii i pop-cultury.

wired_walking_dead2 wired_vintage1 wired_limbo1 wired_indian_tale wired_games1 Wired Italy

Freshman Orientation Map

Ilustracja wykorzystana w Complex Magazine przedstawiająca przygotowania akademickich kampusów na przyjęcie nowych roczników studentów.Freshman Orientation Map

Puls Biznesu

Puls Biznesu to największa polska gazeta finansowa. Co roku publikuje ranking najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm w Polsce. Od kilku lat okładkę rankingu projektuje Jan Kallwejt.

gazele_08

Bloomberg Businessweek

Projekt okładki polskiej edycji Bloomberg Businessweek. Głównym tematem wydania był problem licznych bankructw w branży turystycznej.

Bloomberg Beach

Znak

Okładka kultowej powieści „Przygody Dobrego Wojaka Szewjka” Jaroslava Hasek wydana przez Znak.

The Good Soldier Švejk

Mapy

Destynacje Spanair

Mapa destynacji, do których można dolecieć za pośrednictwem linii lotniczych Spanair z lotniska w Barcelonie. Kampania realizowana przez pół roku za pośrednictwem miejskich bilbordów, reklam w metrze i lotnisku w formie muralu.

Spanair Destinations_Barcelona

Music Cities: Vegas

Mapa Las Vegas wykorzystana w cyklu Colina Stutz “Music Cities” w Bilbord Magazine. Mapa opracowana na podstawie doświadczeń przedstawicieli branży.

vegas_1090

Dublin

Mapa Dublina zamówiona przez Huskies Agency nawiązująca do cytatu Jamesa Joyca z “Ulysses”-  “Nie da się przejść przez Dublin bez ominięcia pubu.”

dublin_map

Żywiec Map

Mapa Polski opracowana dla Grupy Żywiec przedstawiająca lokalizacje wszystkich browarów w kraju.

Żywiec Map

Muza

Abradab O.P.K Album

Logo i grafika wykorzystane na okładce albumu „Ostatni Poziom Kontrolii” hip-hip-owej grupy ze Śląska. Stąd też w grafice wykorzystano industrialne motywy.

Abradab O.P.K Album
Datarock Give It Up

Projekt okładki do limitowanej edycji płyty winylowej “Give It Up” norweskiej grupy Datarock.

Datarock Give It Up Datarock Give It Up_2 Datarock Give It Up_3

T-SHIRTS

Jan Kallwejt często podejmuje współpracę z markami modowymi (CROP, Tuesday, Chrum i inne) projektując grafiki na koszulki.

 

 

 

Źródła:

strona www Jan Kallwejt
Behance

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

PASSWORD RESET

LOG IN