DESIGN EXTENT

Klubhaus St. Pauli – symbioza architektury i mediów

SHARE
, / 1100 0

Podróżując po Hamburgu warto odwiedzić Klubhaus St. Pauli mieszczący się przy ul. Spielbudenplatz 21/22. Jest to jeden z najciekawszych pod względem wizualnym klubów, który robi niesamowite wrażenie nie tylko ze względu na wystrój wnętrz, ale i ze względu na zewnętrzną elewację, którą można podziwiać w szczególności nocą. Niezwykła instalacja umieszczona na frontowej ścianie klubu jest dziełem pochodzącej z Bremen agencji wizualnej Urbanscreen, specjalizującej się w cyfrowych instalacjach video.

Klubhaus St. Pauli to jedna z ikon architektury Hamburga, która w połączeniu z działem agencji Urbanscreen zyskała nowy, wszechstronny wymiar. Ekrany idealnie wpisały się w stylistykę budynku, zaś wizualizacje sterowane za pomocą specjalnego oprogramowania, dają niezwykły efekt.

Klubhaus_St.Pauli_DESIGNEXTENT.COM Klubhaus_St.Pauli_DESIGNEXTENT.COM Klubhaus_St.Pauli_DESIGNEXTENT.COM Klubhaus_St.Pauli_DESIGNEXTENT.COM Klubhaus_St.Pauli_DESIGNEXTENT.COM Klubhaus_St.Pauli_DESIGNEXTENT.COM

Klubhaus St. Pauli jest sześciokondygnacyjnym budynkiem zlokalizowanym w samym środku dzielnicy Hamburg’s Reeperbahn, w którym na 5.000 metrów kwadratowych znajdują się kluby, teatry i biura. Fasada budynku jest unikalnym połączeniem architektury i nowoczesnych mediów. Tworzą ją 177 metry kwadratowych high res media mesh, 265 metrów kwadratowych paneli RGP oraz 50 metrów kwadratowych szklanych ekranów, zamocowanych w części obudowy windy. Koncepcja projektu architektonicznego, wykorzystania mediów oraz treści medialne powstały równocześnie, z udziałem ekspertów z różnych dziedzin. Dzięki zastosowaniu przezroczystych materiałów użytkownicy i pracownicy w budynku mają niezakłócony widok na zewnątrz, nawet gdy fasada jest w „eksploatacji”.

Inwestor: Klubhaus St. Pauli GmbH & Co KG
Konstrukcja fasady: Akyol Kamps: BBP Architekten BDA GmbH / URBANSCREEN GmbH & Co KG
Architektura mediów: URBANSCREEN GmbH & Co KG,
Technika mediów: Intermediate Engineering GmbH
Producent ekranów: Multivision LED Systeme GmbH, Onlyglass GmbH
Wykonawczy projekt oświetlenia: Bartenbach GmbH
Oprogramowanie: URBANSCREEN GmbH & Co KG

Źródła:
klubhaus-stpauli.de
www.bartenbach.com

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

PASSWORD RESET

LOG IN