DESIGN EXTENT

La Planicie House II – Oscar Gonzalez Moix

SHARE
, / 965 0

Koncepcja domu La Planicie House II była wynikiem bardzo konkretnych wymagań inwestorów. W założeniach istotne też było zachowanie pierwotnej zieleni oraz wykorzystanie materiałów, które nie przysparzają użytkownikom problemów podczas ich eksploatacji. Inwestorów udało się przekonać do formy otwartego parteru, który pozwala na połączenie różnych funkcji. Wykorzystano też atuty suchego klimatu w Limie, który charakteryzuje się dodatnimi temperaturami w zimie i małą ilością dni deszczowych w ciągu roku.

La Planicie House II

Bryła budynku La Planicie House II stanowi literę U. Jej główna część mieści wejście, kuchnię, pokój dzienny oraz główny hall. Stanowi ona niejako szkielet całej konstrukcji i łączy dwa pozostałe skrzydła. Wszystkie trzy elementy budynku stanowią ramę dla wewnętrznego dziedzińca.

Zastosowanie takiego układu domu pozwoliło podzielić przestrzeń na pasy, które są równoległe do krawędzi zewnętrznej działki. Pierwszy pas, od strony ulicy stanowi wejście do ogrodu i garażu, drugi to wejście do budynku, salon i jadalnia, kolejny to kuchnia z dziedzińcem. Czwartą przestrzeń tworzy salon z jadalnią, z możliwością organizacji grilla. Ostatni, największy obszar, jest dużym podwórkiem, gdzie znajduje się basen i sauna.

Na piętrze La Planicie House II zlokalizowano 4 sypialnie: w lewym skrzydle przestronną dla rodziców, w prawym dwie dla dzieci, a w części łączącej oba skrzydła – dla gości. Do każdej z sypialni przynależy łazienka oraz spora garderoba. Na ty poziomie znajduje się również pokój zabaw dla całej rodziny.

Pierwotne założenia i wymagania inwestorów określiły z jakie materiały, tekstury i kolory mają być wykorzystane podczas budowy. Beton okazał się być tworzywem, które nie ma granic. Przez odciśnięcie na nim drewna szalunkowego o różnych rozmiarach i grubościach uzyskano niesamowite efekty. Pozwoliło to stworzyć szczególną atmosferę, gdzie światło i cień są odzwierciedlone w sposób wyjątkowy. Ponadto zastosowanie betonu zarówno na ścianach wewnętrznych jak i zewnętrznych wprowadza poczucie przytulności i intymności.

Beton doskonale współgra z innymi wykorzystanymi materiałami: kamiennymi płytami, stali kortenowską stalą, drewnem, granitem, marmurem, szkłem, wodą i oczywiście roślinnością. Dzięki temu cały projekt stanowi ponadczasowe połączenie szlachetnych materiałów i uporządkowanej przestrzeni.

01_La Planicie House II - Oscar Gonzalez Moix_DESIGNEXTENT.COM 02_La Planicie House II - Oscar Gonzalez Moix_DESIGNEXTENT.COM 03_La Planicie House II - Oscar Gonzalez Moix_DESIGNEXTENT.COM 04_La Planicie House II - Oscar Gonzalez Moix_DESIGNEXTENT.COM 06_La Planicie House II - Oscar Gonzalez Moix_DESIGNEXTENT.COM 07_La Planicie House II - Oscar Gonzalez Moix_DESIGNEXTENT.COM_La Planicie House II - Oscar Gonzalez Moix_DESIGNEXTENT.COM 08_La Planicie House II - Oscar Gonzalez Moix_DESIGNEXTENT.COM 09_La Planicie House II - Oscar Gonzalez Moix_DESIGNEXTENT.COM  11_La Planicie House II - Oscar Gonzalez Moix_DESIGNEXTENT.COM 10_La Planicie House II - Oscar Gonzalez Moix_DESIGNEXTENT.COM13_La Planicie House II - Oscar Gonzalez Moix_DESIGNEXTENT.COM12_La Planicie House II - Oscar Gonzalez Moix_DESIGNEXTENT.COM

15_La Planicie House II - Oscar Gonzalez Moix_DESIGNEXTENT.COM 14_La Planicie House II - Oscar Gonzalez Moix_DESIGNEXTENT.COM

Oscar Gonzalez Moix

011_La Planicie House II - Oscar Gonzalez Moix_DESIGNEXTENT.COM

Oscar Gonzalez Moix urodził się w Buenos Aires i tam też studiował na University of Buenos Aires (UBA), na wydziale Architektury, Projektowania i Urbanistyki. W roku 1998 założył własne studio projektowe, które zajmowało się projektowaniem domów jedno i wielorodzinnych, osiedli mieszkaniowych. Po realizacji kilku projektów dla klientów z Peru zdecydował się przenieść swoje biuro do Limy w roku 2002.

Jego zamiłowanie do eksperymentów i nowych modeli oraz głęboka wiedza na temat budowy, definiują jego projekty jako architekturę, która łączy tradycję z nowoczesnością, prostotą i innowacją, tworząc przyjazną przestrzeń dla jej mieszkańców. Laureat licznych nagród i wyróżnień branżowych.

 

 

Architekt: Oscar Gonzalez Moix
Lokalizacja: Lima, Peru
Zespół projektowy: Ernesto Bartra, Beatriz Rodríguez, Nicolás Moser
Powierzchnia 905.0 m2
Rok: 2012
Zdjęcia: Juan Solano Ojasi

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

PASSWORD RESET

LOG IN