DESIGN EXTENT

Light.Move.Festival. rozświetli Łódź

SHARE
, / 919 0

55 podświetlonych kamienic, 25 instalacji świetlnych oraz 5 projekcji wielkoformatowych 2D/3D to główne elementy programu tegorocznej edycji Light.Move.Festival. Wydarzenie, które co roku odmienia oblicze łódzkiego śródmieścia odbędzie się w dniach 7 – 9 października 2016.

Light.Move.Festival. 2016

Podczas szóstej edycji festiwalu artystyczne iluminacje rozbłysną w dwóch miejskich parkach – Staromiejskim i Sienkiewicza oraz w obrębie ulicy Piotrkowskiej.  Głównym punktem festiwalu będzie Plac Wolności. Francuski artysta Yves Moreaux stworzy tam wielkoformatową projekcję obejmującą trzy budynki: Kościół Zesłania Ducha Świętego, Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne oraz Archiwum Państwowe. Tematem mappingu będzie tegoroczny motyw przewodni festiwalu, czyli oniryzm. Będzie to opowieść o podróży, pełnej przygód, które pojawiają się w naszych snach. Projekt zostanie zrealizowany w ramach współpracy z lyońskim festiwalem światła Fête des Lumières, który jest Festiwalem Stowarzyszonym Light.Move.Festival. Wiele ciekawych atrakcji znajdzie się także w parkach i ulicach przylegających do Piotrkowskiej. Ulice Moniuszki i Tuwima oraz Sienkiewicza zamienią się w wielką galerię sztuki, a w parku Sienkiewicza podziwiać będzie można interaktywny mapping 2D/3D na koronach drzew.

Architektoniczne iluminacje

Wśród innych festiwali światła na świecie, Light.Move.Festival wyróżnia się architektonicznymi iluminacjami budynków. – W żadnym innym mieście nie są one tworzone na tak dużą skalę. Zwiedzający zobaczą aż 55 specjalnie oświetlonych kamienic przy ulicy Piotrkowskiej na odcinku od Placu Wolności do ulicy Roosevelta.

Zdjęcia z poprzednich edycji:
1_light-move-festival_designextent 2_light-move-festival_designextent 3_light-move-festival_designextent 4_light-move-festival_designextent 5_light-move-festival_designextent 6_light-move-festival_designextent 7_light-move-festival_designextent 8_light-move-festival_designextent 9_light-move-festival_designextent 10_light-move-festival_designextent

Źródło:
lmf2016.lmf.com.pl

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

PASSWORD RESET

LOG IN