DESIGN EXTENT

Lindsey Adelman – projektantka oświetlenia

ty też możesz stworzyć swój własny projekt
SHARE
, / 1098 0

1_laPrzygotowując projekt wnętrza w warszawskiej kamienicy uwagę moją przykuło studio Lindsey Adelman, projektantki oświetlenia z Nowego Jorku. Od 1996 roku specjalizuje się w projektowaniu i produkcji oświetlenia, a założone w 2006 roku studio na Manhattanie ma już 40 lokalizacji na całym świecie. Pracownia nie tylko proponuje gotowe wzory, ale także zachęca do własnoręcznego przygotowania żyrandoli czy lamp.

Zainspirowana strukturalnymi formami występującymi w przyrodzie, a także ekscytacją jaka towarzyszy łączeniu ręcznie dmuchanego szkła z metalowymi częściami wykonanymi maszynowo. Jej żyrandole uczyniły ją jedną z najbardziej pożądanych projektantów oświetlenia nie tylko w Ameryce. Projektantka ma obsesję na punkcie wzmacniania efektów, które maksymalizują zmysłowy efekt światła i podświetlenia pustki.

Lampy autorstwa Lindsay Adelman są złożone ze szklanych kul, metalowych dysków i innych form zestawionych w różne konfiguracje. Każdy egzemplarz jest inny, niektóre są niewielkie inne rozrastają się w imponujące żyrandole.Można wybrać szkło przezroczyste, barwione, złocone, matowe lub przyciemniane. Te lampy to prawdziwe dzieła sztuki. Prace Adelman były wystawiane w Cooper-Hewitt National Design Museum, Design Miami, Nilufar Gallery, BDDW i wielu innych miejscach.

W studio najczęściej powstają unikatowe wzory, za których misterną realizację trzeba zapłacić po kilka tysięcy dolarów. Kupujący ma wtedy gwarancję, że trafia do niego unikatowy przedmiot, co więcej, przemyślany od początku do końca i wykonany ręcznie.

Jednak na fali popularności nurtu Do It Yourself Adelman wprowadziła nowe pomysły do swojego studia. Teraz każdy poszukujący niebanalnego rozwiązania do swojego domu może skorzystać z opracowanych przez Amerykankę projektów. Nie kupujemy jednak gotowych przedmiotów, lecz otrzymujemy od projektantki szczegółową instrukcję przygotowania któregoś z jej projektów. Instrukcja jest bardzo jasno opisana, nie tylko możemy poznać krok po kroku sposoby na przygotowanie lamp, ale także towarzyszy im pełna lista niezbędnych elementów. Te możemy zakupić w którymś z wybranych sklepów, a dla „majsterkowiczów” w Stanach Zjednoczonych ważna jest podpowiedź, np. w którym z konkretnych serwisów można zakupić potrzebne elementy.

Zaraża swoją pasją amatorów, którzy chcą odtworzyć niezwykłe projekty. Z propozycji Adelman regularnie korzystają internauci. Przyznają, że zgromadzenie niezbędnych części trwa ok. doby, a w dwa kolejne dni bez pośpiechu można przygotować któryś z niepowtarzalnych wzorów. W zależności od projektu za niezbędne składniki zapłacimy od kilkudziesięciu do kilkuset dolarów.

Od wielu lat Lindsey Adelman Studio dzieli się swoim sukcesem wspierając Fundację Robin Hood, która walczy z ubóstwem w Nowym Jorku.

źródło: www.lindseyadelman.com

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

PASSWORD RESET

LOG IN