DESIGN EXTENT

Loop rozświetla zimowy mrok w Montrealu

SHARE
, / 866 0
Loop rozświetla zimowy mrok w Montrealu

Miasto Montreal znalazło na remedium na ciemną, ponurą zimę i co roku organizuje festiwal Luminothérapie. W ten sposób odkrywane są nowe i zabawne sposoby, aby rozproszyć mrok i rozjaśnić tę porę. W tym roku artyści Olivier Girouard i Jonathan Villeneuve stworzyli tymczasową instalację artystyczną o nazwie Loop, która z założenia angażuje przechodniów do wytworzenia światła.

Instalacja Loop została zainspirowana maszynami Zoetrope, z początku XIX wieku, które wykorzystywały efekt stroboskopowy. Wewnątrz cylindra z naciętymi szczelinami znajdowała się seria obrazków przedstawiająca kolejne etapy ruchu. We wprawionym w obrót zoetropie, obserwator widział obrazki tylko w momentach, gdy szczelina znajdowała się bezpośrednio przed jego oczami, dzięki efektowi stroboskopowemu sprawiała wrażenie ruchomej scenki.

Przechodnie, którzy zasiądą w ogromnych obręczach, przesuwając dźwignię w kierunku do i od siebie, wytwarzają wirujące, kolorowe światło. Przy okazji w we wnętrzu obręczy przesuwają się obrazki,  które tworzą stroboskopowy pokaz.

Instalacja Loop będzie prezentowana w Montrealu będzie dostępna do 29 stycznia 2017, a następnie w innych kanadyjskich miastach, we Francji, Belgii, Szwajcarii a także w Stanach Zjednoczonych. A kiedy w Trójmieście?

Jak działa Loop?

Jak powstawały elementy instalacji ?

Źródło:
quartierdesspectacles.com

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

PASSWORD RESET

LOG IN