DESIGN EXTENT

Matthew Chambers – rzeźbiarz czy ceramik?

geometryczne formy w kolorach ziemii
SHARE
, / 1451 0

Matthew Chambers naczyniaMatthew Chambers zajął się ceramiką przypadkiem w roku 1993, gdy jako bezrobotny został asystentem garncarza Philipa Wooda, który zaszczepił w nim zainteresowanie do pracy z gliną. Po siedmiu latach terminowania chciał rozwijać się i tworzyć własne prace. Dlatego też zrobił licencjat z ceramiki i rozpoczął studia w Royal College of Art.  Połączenie praktycznych umiejętności i akademickie spojrzenie na sztukę, pomogły mu odnaleźć własny styl i tworzyć własne prace, którym bliżej jest do rzeźb niż do ceramiki użytkowej.

Wśród prac Matthew Chambers-a są wprawdzie kolekcje naczyń, ale raczej mają one charakter dekoracyjny niż funkcjonalny. Dużo bardziej interesuje go tworzenie przedmiotów abstrakcyjnych. Podkreśla, że interesuje się konstruktywizmem, kierunkiem w sztuce z początku 20 wieku, jak również inspiruje się twórczością Barbary Hepworth, Bridget Riley i obrazami strukturalnymi Piet Mondriana.

Matthew Chambers rzeźbaMatthew Chambers rzeźbaMatthew Chambers rzeźba

 

 

 

 

 

 

Matthew Chambers rzeźbaMatthew Chambers rzeźbaMatthew Chambers rzeźba

 

 

 

 

Wszystkie rzeźby i naczynia tworzone są z odrębnych elementów, a następnie łączone, by tworzyły jedną całość. Nie opracowuje projektów, rysunków; cały czas eksperymentuje. To co go najbardziej interesuje to proces tworzenia. Rzeźby Matthew Chambers-a najczęściej są w kolorach ziemi i mimo, że są geometryczne, mają organiczny charakter.

Matthew Chambers rzeźba

Matthew Chambers rzeżby

Matthew Chambers rzeźba

 

 

 

 

 

 

Studio Matthew Chambers-a znajduje się w Newport na Isle of Wight, małej wyspie na południowym wybrzeżu Anglii. Jest położone w porcie około pięciu mil w górę rzeki od jej ujścia Medina na Solent- odcinku wody, która dzieli wyspę od lądu Wielkiej Brytanii. Studio znajduje się w budynku znanym jako Jubilee, zarządzanym przez Quay Arts  i jest głównym ośrodkiem dla artystów na wyspie.

Matthew Chambers rzeżby

Matthew Chambers rzeźba

Matthew Chambers rzeźba

 

Matthew Chambers rzeźbaMatthew Chambers rzeżby  Matthew Chambers rzeźba

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej informacji:

www.matthewchambers.co.uk

Contemporary Ceramic Centre, London: www.cpaceramics.com

Open Eye Gallery, Edinburgh: www.openeyegallery.co.uk

New Craftsman, St Ives: www.newcraftsmanstives.com

Gallery Nine, Bath: www.gallerynine.co.uk

Mouvements Modernes, Paris: www.mouvementsmodernes.com.

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

PASSWORD RESET

LOG IN