DESIGN EXTENT

MMB House – przebudowa domu młynarza

SHARE
, / 1100 0
MMB House – przebudowa domu młynarza

Kilka lat temu, dobry przyjaciel architekta Philippa Loeper (współzałożyciela asdfg Architekten) kupił stary dom w jednej z najbardziej popularnych dzielnic Berlina i poprosił go o opracowanie koncepcji przebudowy. W efekcie powstał MMB House, nowoczesny dom dla rodziny z trójką dzieci, do którego przylega mały ogródek.

Dom starego młynarza, który przez kilka lat stał pusty, był w bardzo złym stanie. Dla architekta wyzwanie stanowił nie tylko nowy projekt przestrzeni wewnętrznych, ale również rekonstrukcja historycznej fasady. Budynek powstał w roku 1844 i jest najstarszym budynkiem w dzielnicy Prenzlauer Berg. Z tego względu wszelkie projekty przebudowy musiały być uzgadniane z Urzędem Miasta.

MMB House projektowano w ścisłej współpracy z klientem, co pozwoliło na opracowanie wielu niestandardowych i dedykowanych rozwiązań. Nie tylko szafki, rolety, ale nawet wanna zostały zrealizowane na indywidualne zamówienie.

Ze starego domu pozostawiono tylko zewnętrzne ściany i elementy konstrukcyjne. Usunięto wszelkie ścianki działowe, które tworzyły wiele małych, niefunkcjonalnych pomieszczeń.

W nowym układzie klatka schodowa, kuchnia i pokoje dzieci przylegają do ściany od strony ulicy. Klatka schodowa jest podzielona na dwie części: pierwsze pięć stopni prowadzi do małej platformy, z której można doświadczyć pełnej wysokości budynku, z widokiem na jadalnię. Druga część schodów prowadzi do otwartej galerii, która rozciąga się od jednej ściany do drugiej. Na piętrze znajduje się przestrzeń rodziców: sypialnia i pokój pracy, które mogą być wydzielone dużymi drzwiami przesuwnymi. Pokoje dziecięce mają łóżka na platformach, do których można również dotrzeć od strony klatki schodowej.

W wystroju wnętrz wykorzystano atrakcyjną mieszankę oryginalnych i nowoczesnych elementów. Na schodach do kuchni zostały ponownie wykorzystane stare drewniane belki stropowe. W wielu miejscach odsłonięto pierwotne mury ceglane, które tworzą kontrast dla polerowanych powierzchni betonowych.

Projekt MMB

house_mmb_asdfg_architekten_fotos-michal_pfisterer_designextet_1 house_mmb_asdfg_architekten_fotos-michal_pfisterer_designextet_2 house_mmb_asdfg_architekten_fotos-michal_pfisterer_designextet_3 house_mmb_asdfg_architekten_fotos-michal_pfisterer_designextet_4 house_mmb_asdfg_architekten_fotos-michal_pfisterer_designextet_5 house_mmb_asdfg_architekten_fotos-michal_pfisterer_designextet_6 house_mmb_asdfg_architekten_fotos-michal_pfisterer_designextet_7 house_mmb_asdfg_architekten_fotos-michal_pfisterer_designextet_8 house_mmb_asdfg_architekten_fotos-michal_pfisterer_designextet_9 house_mmb_asdfg_architekten_fotos-michal_pfisterer_designextet_10 house_mmb_asdfg_architekten_fotos-michal_pfisterer_designextet_11 house_mmb_asdfg_architekten_fotos-michal_pfisterer_designextet_12 house_mmb_asdfg_architekten_fotos-michal_pfisterer_designextet_13 house_mmb_asdfg_architekten_fotos-michal_pfisterer_designextet_14 house_mmb_asdfg_architekten_fotos-michal_pfisterer_designextet_15 house_mmb_asdfg_architekten_fotos-michal_pfisterer_designextet_16 house_mmb_asdfg_architekten_fotos-michal_pfisterer_designextet_17 house_mmb_asdfg_architekten_fotos-michal_pfisterer_designextet_18 house_mmb_asdfg_architekten_fotos-michal_pfisterer_designextet_19 house_mmb_asdfg_architekten_fotos-michal_pfisterer_designextet_20 house_mmb_asdfg_architekten_fotos-michal_pfisterer_designextet_21 house_mmb_asdfg_architekten_fotos-michal_pfisterer_designextet_22 house_mmb_asdfg_architekten_fotos-michal_pfisterer_designextet_23 house_mmb_asdfg_architekten_fotos-michal_pfisterer_designextet_24 house_mmb_asdfg_architekten_fotos-michal_pfisterer_designextet_25  house_mmb_asdfg_architekten_fotos-michal_pfisterer_designextet_27 house_mmb_asdfg_architekten_fotos-michal_pfisterer_designextet_27a house_mmb_asdfg_architekten_fotos-michal_pfisterer_designextet_28 house_mmb_asdfg_architekten_fotos-michal_pfisterer_designextet_29 house_mmb_asdfg_architekten_fotos-michal_pfisterer_designextet_30 house_mmb_asdfg_architekten_fotos-michal_pfisterer_designextet_31 house_mmb_asdfg_architekten_fotos-michal_pfisterer_designextet_32

Informacje:

Architekci: asdfg Architekten
Nazwa Projektu: MBB House
Lokalizacja: Berlin, Niemcy
Realizacja: 2015
Zdjęcia: Michael Pfisterer
Źródło: asdfg.co

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

PASSWORD RESET

LOG IN