DESIGN EXTENT

Muzeum Historyczne Miasta Gdańsk z nowym logo

zwycięzcą portugalskie studio Design Office
SHARE
, / 1309 0

DO_MHMG_showcase_4Muzeum Historyczne Miasta Gdańsk (MHMG) wraz ze Stowarzyszeniem Twórców Grafiki Użytkowej (STGU) zaprosiło do udziału w konkursie na nowy znak graficzny. Nowa identyfikacja wizualna Muzeum Historycznego Miasta Gdańsk została zaprojektowana przez portugalskie studio Design Office.

Celem Konkursu było zaprojektowanie oryginalnego nowego znaku graficznego (logo), który będzie do nawiązywał do charakteru miejsca, nowoczesnych standardów promujących, identyfikujących oraz wzmacniających markę Muzeum. Nowy system identyfikacji miał zwracać uwagę na nowoczesność i prestiż instytucji.

„Pragniemy być obecni w świadomości gdańszczan oraz być wizytówką Gdańska w kraju i na świecie. To dla Was podjęliśmy decyzję o sformułowaniu od nowa wizji i misji naszego Muzeum. Pragniemy by MHMG było jednym z trzech najlepszych muzeów miejskich w Polsce, rozpoznawalnym muzeum miejskim w rejonie Bałtyku oraz ulubionym muzeum gdańszczan. Określenie na nowo naszego miejsca w przestrzeni kulturowej Miasta pociągnęło za sobą wybór nowej, spójnej identyfikacji wizualnej naszej Instytucji, która odwoływałaby się do Miasta Gdańska, a jednocześnie byłaby nowoczesna i atrakcyjna.” Andrzej Gierszewski, Muzeum Historyczne Miasta Gdańsk

Spośród 132 nadesłanych prac do finału zakwalifikowali się: HUGMUN Studio, Poważne Studio i Filip Piasecki z Polski oraz D-O Design Office z Portugalii. Decyzją jury, najlepszym w konkursie Re.logo okazał się projekt zatytułowany Legacy, autorstwa portugalskiego studia Design Office.

W nowym logotypie znajduje się 10 plusów. Dwa pierwsze wraz z graficzną koroną są czerwone i nawiązują do herbu Gdańska, kolejne osiem (granatowe, białe lub złote – w zależności od tła) nawiązują do liczby jednostek muzeum, których jest właśnie osiem (Ratusz Głównego Miasta, Dwór Artusa, Muzeum Bursztynu, Dom Uphagena, Wartownia nr 1 Westerplatte, Muzeum Poczty Polskiej, Twierdza Wisłoujście, Muzeum Zegarów Wieżowych).

„Zwycięski projekt posiada wszystkie cechy dobrej identyfikacji wizualnej – jest prosty, czytelny, oryginalny i zapamiętywalny. Co więcej, portugalskie studio oddało w nim charakter miasta oraz symboliczne rozłożenie oddziałów Muzeum.” Angelika Gromotka, PR Manager STGU.

Nowa, spójna identyfikacja ujednolici wszystkie oddziały Muzeum.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

PASSWORD RESET

LOG IN