DESIGN EXTENT

My(d)lenie oczu w Muzeum Historii Fotografii, Kraków

SHARE
, / 964 0

Muzeum Historii Fotografii zaprasza na wystawę, która ma na celu wytrącenie nas ze złudnego przekonania, że całkowicie panujemy nad naszym wzrokiem – My(d)lenie oczu to tytuł ekspozycji. Będzie ją można oglądać od 3 września do 8 stycznia 2017 r. Wernisaż odbędzie się 2 września o godz. 18.

Wystawa My(d)lenie oczu

1_0_mydlenie_oczu_DESIGNEXTENT.COM

Najważniejszym zmysłem w poznawaniu świata jest niewątpliwie wzrok. Ułatwia nam życie. Mamy wrażenie, że panujemy nad nim i nie ma przed nami tajemnic. Wystawa My(d)lenie oczu ma na celu wybicie nas z tego, nie w pełni uzasadnionego, przekonania. Ekspozycja – pomyślana jako wędrówka przez labirynt pułapek percepcyjnych oraz iluzorycznych gier z kolorem i przestrzenią – dostarczy odwiedzającym dużo dobrej zabawy, a zarazem zainspiruje do refleksji nad istotą widzenia.
Ekspozycja My(d)lenie oczu jest efektem pracy kolektywu kuratorskiego: Moniki Kozień, Anety Kopczackiej oraz Zbigniewa Prokopa.

Wystawa My(d)lenie oczu stała się też pretekstem do niecodziennej prezentacji zbiorów MHF, dość odległej od klasycznej galeryjnej prezentacji ciągów obrazów w ramach. Wykorzystane obiekty wciągają raczej w grę sensów i kontekstów, niż są przedmiotem kontemplacji. W zamyśle osób przygotowujących wystawę jej odbiorcy jej odbiorycy, po jej odwiedzeniu mają stać się bardziej świadomymi „patrzącymi”.

Gdzie: Muzeum Historii Fotografii, ul. Józefitów 16, Kraków
Kiedy:  Wystawa czynna:3 września 2016 – 8 stycznia 2017

1_1_my(d)lenie_oczu_DESIGNEXTENT.COM

 

Monika Kozień „Szkoła widzenia”

Uzupełnieniem ekspozycji, prezentowanej w Muzeum Historii Fotografii, jest ciekawa publikacja, skierowana (nie tylko) do najmłodszych odbiorców. Czy wzrok nigdy nas nie myli? Jak świat wygląda naprawdę? Czy wszyscy, od mrówki po nosorożca, widzą tak samo? Daczeglo mżeomy oczdytać ten teskt, pomimo że leitry są przetswioane? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź w Szkole widzenia. To książka dla każdego w wieku od 10 do 100 lat, kto uważnie obserwuje świat i chce widzieć więcej. To kopalnia wiedzy, ukrytej w fascynująco podanych obrazach i eksperymentach.
Poprzez pobudzanie wyobraźni i interaktywne zabawy, Szkoła widzenia      w ciekawy i przystępny sposób tłumaczy zjawiska związane z szeroko rozumianym widzeniem, fotografią i zjawiskami optycznymi. Dzięki tej książce zostaniesz mistrzem widzenia! Interaktywna publikacja wzbogacona jest o dodatkowe elementy, takie jak flipbook i okulary 3D.

2_1_mydlenie_oczu_DESIGNEXTENT.COM

2_2_mydlenie_oczu_DESIGNEXTENT.COM

Wydawca: Muzeum Historii Fotografii
Oprawa miękka ze skrzydełkami
100 str., format 200 x 200 mm

Źródło:
krakow.pl
mhf.krakow.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

PASSWORD RESET

LOG IN