DESIGN EXTENT

Nowoczesna nadbudowa na zabytkowym garażu

nowy uczelniany budynek w Osnabrück
SHARE
, / 1535 0

Uniwersytet w Osnabrück (Niemcy) posiadał wystarczająco dużo miejsca do realizacji programu nauczania oraz badań. Jednak brakowało na jego terenie dostępnego dla wszystkich centralnego miejsca spotkań dla studentów i wykładowców. Miejsca, gdzie wszyscy mogli by dorywczo się spotkać, porozmawiać oraz odpocząć. Nowoczesna nadbudowa, odmieniona materiałami elewacyjnymi RHEINZINK, zmieniła zabytkowy garaż w uniwersyteckie centrum integracji. 

od garażu do salonu

Do dyspozycji uczelnia przekazała zabytkowy budynek garażu, w którym istniejącą architekturę starannie zinwentaryzowano i w oparciu o zebrane dane pracownia Ahrens + Portner Architekten przygotowała projekt modernizacji. Nowoczesna nadbudowa pozwoliła na wygospodarowanie dodatkowej przestrzeni – ponad 200 m² wolnej powierzchni z barem z zapleczem sanitarnym. Ta przestrzeń jest przeznaczona do różnych zastosowań: organizacji projekcji filmowych, przedstawień teatralnych jak i małych koncertów. Część gospodarcza: kuchnia, spiżarnia oraz chłodnia świetnie uzupełniają aspekty funkcjonalne tego projektu modernizacji. Harmonijna nadbudowa z ogromnymi przeszkleniami wykonana z patynowanej blachy tytan-cynk RHEINZINK w technologii poziomych paneli prezentuje się znakomicie w zestawieniu z innymi naturalnymi materiałami użytymi w tym projekcie.

1_RHEINZINK_DESIGNEXTENT 2_RHEINZINK_DESIGNEXTENT 3_RHEINZINK_DESIGNEXTENT 4_RHEINZINK_DESIGNEXTENT 5_RHEINZINK_DESIGNEXTENT 6_RHEINZINK_DESIGNEXTENT

Informacje:

Inwestor: Uniwersytet w Osnabrück, Niemcy
Architekt: Ahrens + Pörtner Architektengesellschaft mbh Hilter am Teutoburger Wald, Niemcy
Wykonawca prac blacharskich: Dälken – Böckenholt Zimmerei-Dachdeckerei-Klempnerei, Glandorf, Niemcy
Technologia: elewacja w technologii paneli H 25 z szaro-niebieskiej blachy RHEINZINK prePATINA blaugrau

Źródło:
rheinzink.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

PASSWORD RESET

LOG IN