DESIGN EXTENT

Özdemir i Caglar

twórcy najbardziej rozchwytywanej pracowni projektowej na świecie
SHARE
, / 4429 4
autoban1_fot_Mustafa Nurdogdu

fot. Mustafa Nurdogdu

Seyhan Özdemir (ur. 1975) i Sefer Caglar (ur. 1973) spotkali się na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Sinan. Seyhan studiował architekturę, a Sefer projektowanie wnętrz. W 2003 roku założyli Autoban łącząc swoje doświadczenie z zakresu architektury, projektowania wnętrz oraz rozwoju produktów. Duet rozpoczął projektowanie i przedstawił swoją pierwszą kolekcję w Paryżu w 2004 roku. Dwa lata później otworzyli Galerię Autoban, aby móc prezentować najlepsze ze swoich  wzorów.

Autoban ma swoją siedzibę w Istambule i jest jedną z najbardziej rozchwytywanych pracowni projektowych na całym świecie. Założyciele Seyhan Özdemir i Sefer Caglar tworzą wspaniałe meble i spektakularne wnętrza, w których tradycja kultur Azji i Europy miesza się z nowoczesnością, odzwierciedla miasto, w którym żyją i pracują.

Zapytani jaka jest najlepsza rada, jaką kiedykolwiek otrzymali odpowiadają: wszystko zaczyna się od pasji, reszta jest po prostu historią, inną dla każdego.

Jednym z produktów oferowanych przez firmę jest nowa interpretacja klasycznego żyrandola. Octopus – to mój ulubiony projekt tego duetu. Żyrandol przypominający ośmiornicę ma funkcjonalną konstrukcję, która pozwala na skierowanie źródła światłą w odpowiednią stronę, każdy z posiadaczy może stworzyć własna rzeźbę.

Projekty: Seyhan Özdemir i Sefer Caglar, więcej na stronie Autoban

 

4 komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

PASSWORD RESET

LOG IN