DESIGN EXTENT

Piano House – dom na trapezowej działce

SHARE
, / 1614 0
Piano House – dom na trapezowej działce

Położony na obrzeżach Kiszyniowia, stolicy Mołdawii, Piano House to piękny budynek zaprojektowany przez architekta Dymitra Petrov, założyciela Studio Line Architects. Dom położony jest na płaskiej działce o kształcie trapezowym z trzech stron otoczony niskimi budynkami. I właśnie te uwarunkowania zadecydowały o trapezowym kształcie domu.

Wyraźnie pozioma zabudowa sprawia, że Piano House wygląda na dużo mniejszy niż jest w rzeczywistości. 264 m2 eleganckiego minimalizmu jest odbiciem prostej i zwięzłej bryły domu, która przekłada się na wewnętrzny rozkład przestrzeni. Tylko ciężkie draperie, które zapewniają niezbędną prywatność, przełamują ten bardzo formalny schemat.

Beton, szkło, stal i drewno to główne materiały wykorzystane w aranżacji Piano House, którego nazwa pochodzi od fortepianu wyeksponowanego w salonie. Spokojna paleta kolorów, która wywodzi się z wykorzystania tych czterech bazowych materiałów, powtarza się w innych strukturach wykorzystanych przy budowie domu: w białym chodniku, na dachu, w część murów, a nawet kolorze żwiru wykorzystanego w patio.

Wejście do domu jest poprzez ganek, który jest połączony z miejscem postojowym na dwa samochody. Centrum tego szklanego pawilonu, który zajmuje prawie całą działkę, stanowi prostokątny dziedziniec z basenem. Ta zewnętrzna przestrzeń sąsiaduje z najistotniejszymi pomieszczeniami domu: z salonem, jadalnią i kuchnią, pracownią, pokojami dzieci oraz pokojem rodziców. Ponadto dom posiada również dużą wspólną garderobę, łazienkę oraz pralnię.

Pomimo pozornej prostoty, która panuje w środku, wszystko jest przemyślane, dopracowane. Eleganckie meble, elementy armatury sanitarnej, oryginalna sypialna odzwierciedlające wyrafinowany gust właścicieli Piano House.

Projekt Piano House

1_piano_house-line_architects_designextent 2_piano_house-line_architects_designextent 3_piano_house-line_architects_designextent 4_piano_house-line_architects_designextent 5_piano_house-line_architects_designextent 6_piano_house-line_architects_designextent 7_piano_house-line_architects_designextent 8__piano_house-line_architects_designextent 9_piano_house-line_architects_designextent 11_piano_house-line_architects_designextent 11a_piano_house-line_architects_designextent 12_piano_house-line_architects_designextent 13_piano_house-line_architects_designextent 14_piano_house-line_architects_designextent 15_piano_house-line_architects_designextent 16_piano_house-line_architects_designextent 17_piano_house-line_architects_designextent 18_piano_house-line_architects_designextent 19_piano_house-line_architects_designextent 20_piano_house-line_architects_designextent 21_piano_house-line_architects_designextent 22_piano_house-line_architects_designextent 23_piano_house-line_architects_designextent 24_piano_house-line_architects_designextent 25_piano_house-line_architects_designextent 26_piano_house-line_architects_designextent 27_piano_house-line_architects_designextent 28_piano_house-line_architects_designextent 29_piano_house-line_architects_designextent 30_piano_house-line_architects_designextent 31_piano_house-line_architects_designextent 32_piano_house-line_architects_designextent 34_piano_house-line_architects_designextent 35_piano_house-line_architects_designextent 36_piano_house-line_architects_designextent 37_piano_house-line_architects_designextent 37a_piano_house-line_architects_designextent 38_piano_house-line_architects_designextent 39_piano_house-line_architects_designextent 40_piano_house-line_architects_designextent 41_piano_house-line_architects_designextent 42_piano_house-line_architects_designextent 43_piano_house-line_architects_designextent 44_piano_house-line_architects_designextent 45_piano_house-line_architects_designextent 46_piano_house-line_architects_designextent 47_piano_house-line_architects_designextent 48_piano_house-line_architects_designextent 49_piano_house-line_architects_designextent

Informacje:

Architekt: Line Architects / Dmitrii Petrov
Nazwa Projektu: Piano House
Lokalizacja: Kiszyniów, Mołdawia
Realizacja: 2016
Powierzchnia działki: 550,80 m2
Powierzchnia domu: 264,20m2
Zdjęcia: Oleg Bajour
Źródło: line-a.md

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

PASSWORD RESET

LOG IN