DESIGN EXTENT

PS 2017 ekologia w roli głownej

SHARE
, / 2226 0

Nowa kolekcja IKEA PS 2017 to efekt współpracy szwedzkiego giganta z 21. projektantami i 60 nowych, designerskich produktów w przystępnej cenie. To także duży nacisk na proces recyklingu. Projektowanie z wykorzystaniem wielu doświadczalnych technik wytwarzania i założenie, iż w przy produkcji nowych materiałów i ich opakowań nie powstają materiały odpadowe.

Na przykład projektantka Anna Granath wykorzystała plastikowe butelki PET i drewno do zaprojektowania drzwi do szafek kuchennych o nazwie Kungsbacka.

11_ikea-ps-17-collection-DESIGNEZTENT.COM

Studio projektowe From Us With Love, które już wcześniej projektowało modułowe krzesła dla IKEA stworzyło nową kolekcję dla tej znanej marki. Krzesło o nazwie Odger w 70% produkowane jest z plastiku z recyklingu i w 30% z odnowionego drewna. W sprzedaży będzie dostępne od 2017 roku w kolorach: białym, niebieskim i brązowym z delikatną fakturą drewna widoczną na całej powierzchni.

12_ikea-ps-17-collection-DESIGNEZTENT.COM

Z kolei marmurowe wazony, które uzupełniają kolekcję PS 2017, zostały zaprojektowane przez Iinę Vuorivirta. Wytwarzane są ze szkła, które ponownie zostało przetopione z różnych odrzutów produkcyjnych w chińskich fabrykach.

10_ikea-ps-17-collection-DESIGNEZTENT.COM

Folia z tworzywa sztucznego używana do owijania palet na potrzeby dostaw IKEA w sklepach we Włoszech i Francji została przekształcona w granulat, który jest wykorzystywany do produkcji biurka Skrutt.

1_ikea-ps-17-collection-DESIGNEZTENT.COM 2_ikea-ps-17-collection-DESIGNEXTENT.COM 3_ikea-ps-17-collection-DESIGNEXTENT.COM 4_ikea-ps-17-collection-DESIGNEXTENT.COM 5_ikea-ps-17-collection-DESIGNEZTENT.COM 6_ikea-ps-17-collection-DESIGNEZTENT.COM 7_ikea-ps-17-collection-DESIGNEZTENT.COM 8_ikea-ps-17-collection-DESIGNEZTENT.COM 9_ikea-ps-17-collection-DESIGNEZTENT.COM    13_ikea-ps-17-collection-DESIGNEZTENT.COM

PS, co oznacza Post Scriptum, jest kolekcją wprowadzaną do oferty około raz na trzy lata, aby uzupełniać standardową gamę produktów IKEA. Pierwszy raz ukazała się w 1992 roku, a ostatnia edycja, w roku 2014, była skierowana do pokolenia młodych, ubogich mieszkańców miast, którzy zmuszeni są wynajmować swoje mieszkania i często przenosić się ze swoimi meblami.

Żródło: ikea.com

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

PASSWORD RESET

LOG IN