DESIGN EXTENT

Quadrille – przygoda po drugiej stronie lustra

przygoda po drugiej stronie lustra
SHARE
, / 1763 0

Quadrille_recepcjaQuadrille_hol_1W poszukiwaniu ciekawych przestrzeni dla realizacji projektów zawodowych trafiłam w niezwykłe miejsce, dosłownie rzecz ujmując, z bajki. Bajki, ale jakże różnej i dalekiej od wszechogarniającego disneyowskiego kiczu. Bajki, która została wykreowana dla komfortu, swobody i niezwykłych doznań estetycznych dorosłych.Hotel Quadrille w Gdyni Orłowie, bo o nim ta bajka, to przepięknie odrestaurowany kompleks pałacowo-parkowy, który pełni funkcję centrum konferencyjnego, hotelu, spa. Na parterze zlokalizowana jest restauracja „Biały Królik”.

Quadrille_restauracja_3 Quadrille_restauracja_1 Quadrille_restauracja_2 Quadrille_hol_3

Historia dworku sięga XIV w, gdy pełnił rolę posiadłości rycerskiej. Przed II Wojną Światową należał do Towarzystwa Nauczycieli Szkół Średnich i Wyższych w Warszawie. Po wojnie miał kilku państwowych właścicieli, a ok 60 lat był też siedzibą I Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni. Obiekt niszczał i wymagał kapitalnego remontu, jak większość historycznych obiektów w czasach PRL-u, a młodzież licealna narzekała na fatalne warunki nauki, mimo niewątpliwie urokliwego położenia obiektu.

Quadrille_tunel Quadrille_sala_balowa_2 Quadrille_sala_balowa_1 Quadrille_pub

Obecny właściciel, a właściwie 2 właścicielki – córki znanego 3miejskiego dewelopera, zainwestowały nie tylko w rewitalizację parku, odnowienie pałacyku, ale taż w urządziły dworek w bardzo przemyślanym i konsekwentnym stylu. Dodatkowo w ramach powadzonej inwestycji wybudowały nowy obiekt, w przestrzeni dawnych budynków gospodarczych, pełniący funkcję hotelu o wysokim standardzie i nowoczesnego spa z basenem. Oba budynki połączone są podziemnym tunelem.

Quadrille_hol_2 Quadrille_apartamenty_7 Quadrille_apartamenty_6 Quadrille_apartamenty_5

Ale wróćmy do pałacyku, bo jego wnętrza niezwykle zachwycają i są udaną próbą połączenia starego z nowym. Urządzono je w stylu butikowym, charakteryzującym się bardzo wysokim standardem i szczególną dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Od sieciowych luksusowych kompleksów Quadrille wyróżnia się wyszukanym designem i baśniową aranżacją nawiązującą do przygód Alicji w Krainie Czarów.

Quadrille_apartamenty_4 Quadrille_apartamenty_3 Quadrille_apartamenty_2 Quadrille_apartamenty_1

Wszystkie pomieszczenia pałacu czyli: 8 apartamentów i 3 pokoje, recepcja, restauracja, sala balowa korytarze to jedna całość stylistyczna, która gwarantuje wygodę i kameralność.

Gratulacje dla architekta Magdy Czauderny oraz dla właścicielek za odwagę, konsekwencję i bezkompromisowość w realizacji tego projektu!

Kontakt do architekta: Magda Czauderna

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

PASSWORD RESET

LOG IN