DESIGN EXTENT

RiverS – 62 metry minimalizmu w wydaniu Emila Derwisz

SHARE
, / 1074 0
RiverS – 62 metry minimalizmu w wydaniu Emila Derwisz

RiverS to 62 m2 mieszkanie znajdujące się w Kijowie, którego minimalistyczna aranżacja wnętrz jest dziełem ukraińskiego architekta Emila Derwisz. Podobnie jak większość jego dzieł, RiverS to projekt, który doskonale łączy aspekty praktyczności i wizualnej lekkości.

Projekt RiverS

Sercem domu jest otwarta przestrzeń, która mieści się pokój dzienny, kuchnię i sypialnię. Trzy pokoje są wyposażone tylko w niezbędne meble, co pozwala na zachowanie wizualnej lekkości. Aby zapewnić maksymalne wykorzystanie przestrzeni, wszystkie zbędne ścianki zostały usunięte, a podłogę podzielono na cztery funkcjonalne płaszczyzny: WC, sypialnię z łazienką, przedpokój oraz miejsce pracy z kuchnią i jadalnią.

Taki układ wprowadza do mieszkania porządek, który podkreślają geometryczne kształty i proste kompozycje, służące do tworzenia lekkich i minimalistycznych wnętrz. Nie jest przypadkiem, iż większość sprzętów domowych została starannie ukryta w zamykanych meblach, a wszystkie elementy, które są widoczne pozostają w zasięgu wzroku.

Przestrzeń do przechowywania zorganizowano w ciągu szaf, które oddzielają korytarz od łazienki i sypialni. Część szaf jest dostępna z od strony korytarza, a część od strony sypialni.

Projekt oświetlenie również jest minimalistyczny: tworzą go  oprawy wbudowane w sufit oraz lampy Serge Mouille, które dodatkowo pełnią funkcję zdobniczą. W części prywatnej, w celu doświetlania naturalnym światłem, zastosowano szklane doświetlenia zamontowane w dachu nad łóżkiem i wanną.

Minimalistyczne kształty i formy zostały podkreślone czarno – białą kolorystyką, która wylewa się na ściany, stropy i meble. Uzupełnienie stanowią elementy drewniane i betonowe.

RiverS to projekt jednoznacznie minimalistyczny, w którym widać zamiłowanie do  prostych kompozycji i geometrycznych form.

1_rivers_emil_dervish_designextent 2_rivers_emil_dervish_designextent 3_rivers_emil_dervish_designextent 4_rivers_emil_dervish_designextent 5_rivers_emil_dervish_designextent 6_rivers_emil_dervish_designextent 7_rivers_emil_dervish_designextent 8_rivers_emil_dervish_designextent 9_rivers_emil_dervish_designextent 10_rivers_emil_dervish_designextent 11_rivers_emil_dervish_designextent 12_rivers_emil_dervish_designextent 13_rivers_emil_dervish_designextent Projekt: RiverS
Lokalizacja: Kijów, Ukraina
Zakończono: 2106
Projekt wnętrz: Emil Derwisz
Powierzchnia: 62 m2

Emil Derwisz

14_rivers_emil_dervish_designextentEmil Derwisz jest młodym architektem pracującym w Kijowie, który specjalizuje się w projektowaniu wnętrz (projekty Jaint, FontanB, RiversS lub LP20, biura i OfficeP i Office1; i inne). Dodatkowo projektuje meble  Chair01.
W swojej pracy najbardziej ceni szczerość i prostotę, które w swoim w najlepszym wydaniu wymagają perfekcji. Dlatego przy projektowaniu, kładzie szczególny nacisk na rolę szczegóły i staranny dobór wszystkich elementów projektu. Co więcej, wierzy w moc naturalnych materiałów, takich jak kamień, beton, drewno i szkło. Ich unikalne rysy nadają charakr projektowanym przez niego przestrzeniom.

Źródła:
emildervish.com

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

PASSWORD RESET

LOG IN