DESIGN EXTENT

Seafood Station – owoce morze i ryby inspiracją dla wystroju wnętrza

SHARE
, / 1689 0

10 września lista trójmiejskich lokali gastronomicznych wzbogaciła się o nowe miejsce Seafood Station Restaurant, Bar & Grill, zlokalizowane w kompleksie Sopot Centrum przy nowej ulicy, stanowiącej przedłużenie Monte Cassino. Wiele możemy sobie obiecywać po wystroju lokalu, gdyż autorem projektu jest pracownia Sikora Wnętrza, znana i wyróżniana za aranżację wnętrz, znajdującej się po sąsiedzku Sopoteki oraz Stacji Kultura w Rumi.

Seafood Station

Seafood Station jest lokalem, w którym przy otwartej kuchni mamy celebrować dania z owoców morza, ryb i lokalnych produktów. Natomiast w godzinach porannych lokal będzie się zmieniać w Breakfast Station, oferując różnorodne i zaskakujące śniadania.

Wobec takich założeń i oczywistej lokalizacji w nadmorskim kurorcie, motyw przewodni wnętrza musiał nawiązywać do tematyki marynistycznej. Jednak nie znajdziemy tutaj lin okrętowych, bulai czy wizerunku mew, które tak często goszczą w nadmorskich lokalach. Inspiracją dla inwestorów były natomiast znane hale i targi rybne jak: Fishermens Warf w San Francisco czy Mercado da Ribeira w Lizbonie.

W związku z tym we wnętrzu wykorzystano zarówno elementy proste i surowe oraz takie, które budują atmosferę przytulności i ciepła. Stąd też posadzka ułożona z drobnych, białych płytek, uzupełniana czarnymi obrysami lub mozaikami w miejscach, gdzie znajdują się stoły i siedziska dla gości. Ściany pokryto większymi kaflami w kolorze białym, niebieską okładziną i ozdobiono wizerunkami ryb. Innym elementem o prostej stylistyce jest nadbudowa znajdująca się nad barem, wykonana z czarnej konstrukcji i stalowej siatki. Podobny rezultat uzyskano przez zastosowanie marmuru, który wykorzystano jako blat małych stolików oraz okładzina ściany i podstawy lady gastronomicznej.

Efekt przytulności wprowadza drewno, które zastosowano przy osłonie baru, krzesłach i stolikach, a przede wszystkim wykorzystano do budowy blatu dużego stołu, znajdującego się w centralnym miejscu lokalu. Dużo ciepła wprowadzają też witraże w ciepłych, żółto-pomarańczowych tonacjach, stanowiące przeszklenia pomalowanych na niebiesko ram drzwi.

Smakoszy dań rybnych i owoców morza, podanych w wybornym otoczeniu – zachęcam do odwiedzenia Seafood Station.   9_seafood_station_designextent7_seafood_station_designextent8_seafood_station_designextent6_seafood_station_designextent

4_seafood_station_designextent

Sikora Wnętrza

Sikora Wnętrza to gdańska pracownia projektowania wnętrz, która była wielokrotnie nagradzana w kraju za oryginalne i ciekawe projekty (m.in. Nagroda Architektoniczna Polityki, Bryła Roku, Najlepsze Wnętrze Trójmiasta 2014). Między innymi projektanci z Sikora Wnętrza stworzyli wielokrotnie nagradzaną Stację Kultura w Rumi. Założycielem pracowni jest dr Jan Sikora – dyplomowany architekt wnętrz i wykładowca, członek IIDA – International Interior Designer Association.

Źródła:
seafoodstation.pl
sikorawnetrza.com

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

PASSWORD RESET

LOG IN