DESIGN EXTENT

Sean Yoro (Hula) – artysta na desce surfingowej

sztuka w wodnej przestrzeni miasta
SHARE
, / 1330 0

hula (15)Oryginalnie – artysta Sean Yoro, znany jako Hula, pochodzi z Hawajów, działa w Nowym Jorku, maluje murale na betonowych ścianach w przestrzeni miejskiej z poziomu deski surfingowej. Rezultat jego prac jest oszałamiający.

Sean Yoro jest samoukiem, a do świata sztuki ulicy wdarł się w 2015 roku, kiedy upublicznił swoje unikatowe dzieła w wodnej, miejskiej przestrzeni.Dorastał we wschodniej części Oahu, spędzając większą część czasu na surfowaniu, aż odkrył swoją pasje do graffiti i tatuażu. Przeprowadził się do Nowego Jorku, aby kontynuować swoją karierę pod pseudonimem Hula.

Zainspirowany miłością do Oceanu, balansuje na swojej desce surfingowej i tworzy na wpół zanurzone postaci kobiet. Przywraca tym samym do życia zapomniane, puste przestrzenie betonowych ścian, wraków czy doków. Artysta nie zdradza dokładnych lokalizacji murali:

Nie mogę podać dokładnej lokalizacji, ale wybieram miejsca które wyglądają na opuszczone i martwe. Ekscytujące jest przywracanie życia w tych miejscach poprzez malowanie portretów. Ponadto postaci w połączeniu z okolicznościami przyrody tworzą tajemniczą, surrealistyczną kombinację, po prostu pasują do tego nastroju.  

Powstała również słynna seria murali na fragmentach świeżo roztopionego lodowca. Autor doświadczył ekstremalnej szybkości topnienia, odgłosu pękania lodu, który w tle towarzyszył  procesowi twórczemu. W ciągu kilku tygodni, wydawałoby się wieczne malowidła, zniknęły. W ten sposób artysta chciał zwrócić uwagę na miliony ludzi potrzebujących pomocy, których życie się zmienia przez stale podnoszący się poziom mórz, w związku ze zmianą klimatu.

W swojej twórczości łączy przestrzeń publiczną ze sztuką, wykorzystuje wyłącznie farby olejne i tradycyjną technikę malarską dzięki której powstają miękkie, kobiece interakcje z taflą wody. Farby olejne stosowane do każdego projektu są całkowicie nietoksyczne, wykonane z olejów roślinnych i naturalnych pigmentów. Dzieła powstają od 10 do 24 godzin.

Jego prace można znaleźć nie tylko na ścianach, oceanach, ale również na płótnie i starych deskach w galeriach na całym świecie. Udało mu się zwrócić uwagę na sztukę i przestrzeń miejską takich mediów jak CNN, The Guardian, Daily Mail and Hi-Fructose Magazine…

Swoje prace publikuje na Intagramie oraz stronie internetowej.

źródło: www.byhula.com, internet

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

PASSWORD RESET

LOG IN