DESIGN EXTENT

Sebastian Herkner – Top 3 Designer 2016 cz.2

SHARE
, / 1272 0

Wiosną br. AmbienteDirect wybrał 3 najlepszych projektantów roku 2016. Wśród nich znalazła się słoweńska designerska Nika Zupanc, oraz dwóch niemieckich projektantów: Sebastian Herkner i Stefan Diez.

W artykule przedstawiam przegląd najnowszych prac Sebastiana Herkner, którego kariera od kilku ostatnich lat nabrała niesamowitego tempa, czego wyrazem jest ilość zrealizowanych ostatnio projektów, jak również liczne międzynarodowe nagrody.

MEBLE

Terrace Tables – Linteloo (2016)

7_1_Terrace Tables for Linteloo (2016) 7_2_Terrace Tables for Linteloo (2016) 7_3_Terrace Tables for Linteloo (2016)

Kolekcja stolików i stołów kawowych inspirowana widokiem i podziałem pól uprawnych na wsi. Blaty są ceramiczne, wykonywane ręcznie. Ze względu na to, iż umieszczone są na różnych poziomach i mają różną powierzchnię, ich kolor będzie zmieniał się w zależności od perspektywy.

Ample Chair dla Linteloo (2016)

Ample Chair for Linteloo (2016)

The Ample Chair to jest tapicerowane krzesło w stylu otomany. Wyściełane siedzenie jest umieszczone na konstrukcji drewnianej, a miękkie obicie daje przytulność i możliwość siedzenia w różnych pozycjach.

 

154 tables dla Freistil (2016)

2_154 tables for Freistil

Prosta kolekcja stolików zaprojektowana dla młodej niemieckiej marki Freistil. Wykonane są ze stali malowanej proszkowo. Cienki blat jest oparty na zaokrąglonej nodze, podobnie jak kamienie na Earth Pyramids w południowym Tyrolu.

Mark collection dla Linteloo (2016)

3_1_Mark collection for Linteloo (2016) 3_2_Mark collection for Linteloo (2016)

Kolekcja Mark charakteryzuje się graficznym wyrazem oraz prostą i unikalną konstrukcją. Krzesło składa się z 3 nóg, z czego tylna przechodzi w oparcie, co zapewnia komfort i elegancję. Obok krzesła w różnych kolorach Studio zaprojektowano również serię okrągłych stołów o 3 średnicach.

Mbrace dla Dedon (2016)

4_1_Mbrace - Dedon (2016) 4_2_Mbrace - Dedon (2016)

Mbrace jest kolekcją mebli ogrodowych dla niemieckiej marki Dedon, która nawiązuje do stylistyki skandynawskiej, Kolekcja składa się z fotela, fotela na biegunach i podnóżka. Obicia mebli wykonane są ze specjalnie zaprojektowanego materiału, składającego się z 3 włókien w różnych kolorach. Dzięki temu osiągnięto unikalną kolorystykę materiału obiciowego, dostępną w 3 tonacjach: Spice, Pepper and Atlantic.

Pipe collection dla Moroso (2015)

5_Pipe collection - Moroso (2015)

Sebastian Herkner poszukuje rozwiązań unikatowych i charakterystycznych. Projekt Pipe Chair bazuje na kontraście prostej konstrukcji wykonanej z rur oraz oparcia i części wypoczynkowej wykorzystującej graficzne, miękkie materiały.

Ala collection dla La Cividina (2015)

6_Ala collection for La Cividina (2015)

Kolekcja Ala jest zbiorem prostych i lekkich paneli, tapicerowanych tkaniną lub skórą, w połączeniu z metalową lub drewnianą konstrukcją. Jest kombinacją jasnych tkanin i kolorów. Różne wysokości oparć pozwalają na wykorzystanie mebli w różnych kontekstach: domowym, biurowym lub też hotelowym.

Container Table dla Pulpo (2014)

8_1_Container Table for Pulpo (2014)8_2_Container Table for Pulpo (2014)

Container Table największy element kolekcji Container.

OŚWIETLENIE

Boule dla Pulpo (2016)

9_1_Bulle 9_2_Bulle

Kolekcja Boule inspirowana popularną grą z Francji. Jest to już druga kolekcja lamp przygotowana dla niemieckiego producenta Pulpo. Lampa wykonana ze szkła dmuchanego oraz porcelanowej podstawy produkowanej przez Rosenthal.

Collar dla Gubi (2015)

10_1_Collar for Gubi (2015)

10_2_Collar for Gubi (2015)

Collar Lamp jest pierwszym produktem Sebastiana Herkner zaprojektowanym dla Gubi. Collar Lamp to seria lamp wiszących, który łączy dmuchane szkło i aluminiowy „kołnierz”, który nadaje jej charakterystyczny wyglad. Lampa wygląda świetnie jako indywidualne oświetlenie, ale poprzez mieszanie kolorów i rozmiarów daje możliwości realizacji interesujących projektów w większych przestrzeniach. Dostępna jest w 2 rozmiarach i 5 kolorach.
Lampa Collar jest w dwóch rozmiarach i jest dostępny w pięciu różnych kolorach: Black, Grey, Taube, Terracotta i Sand.

Oda dla Pulpo (2014)

11_1_Oda for Pulpo (2014) 11_2_Oda for Pulpo (2014)

Oda to duży rezerwuar światła. To ogromna lampa podłogowa do salonu. Projekt inspirowany jest niesamowitymi zdjęciami wież ciśnień niemieckich fotografów Bernda i Hilla Becher. Prosta i elegancka konstrukcja metalowa równoważona jest balonem barwionego szkła. Dostępna w 3 kolorach: opal, szary i bursztynowy.

PRODUKTY

Corolle dla Verreum (2016)

12_Corolle dla Verreum (2016)

O urodzie wazonu zazwyczaj decyduje jego zawartość, natomiast Carolle jest niezwykła dekoracją wnętrza. w Kombinacja kolorów, wzorów i różnego stopnia przezroczystości są przykładem doskonałego mieszania materiałów i technik, które stosuje Sebastian Herkner.

Onno, Ray CS i Lou dla Nya Nordiska (2016)

13_Onno, Ray CS and Lou for Nya Nordiska (2016)

W projekcie tkanin dla Nya Nordiska ważny był kontekst architektoniczny i przeniesienie powierzchni nowoczesnych budynków i elementów ich fasad na materiał zasłon.

Roro dla Rosenthal (2016)

14_Roro for Rosenthal (2016)

Na 100. urodziny Filipa Rosenthala (1916-2001) Sebastian Herkner stworzył minimalistyczny projekt RoRo, oparty na najbardziej charakterystycznej część świni – jej pysku. Inspiracją do projektu była  świnia RoRo, dla której w 1967 roku Philip Rosenthal chciał zbudować chlew w stylu Bauhaus. Ostatecznie chlew został zaprojektowany przez innego architekta Waltera Gropiusa, po tym jak przegrał zakład.

Sebastian Herkner

sebastian herkner

Urodził się w 1981 roku w Bad Mergentheim. Studiował wzornictwo przemysłowe na HFG Offenbach nad Menem (Offenbach University of Art and Design), już podczas studiów koncentrując się na projektowaniu obiektów i mebli łączących różne elementy kulturowe, nowe technologie z tradycyjnym rzemiosłem, podkreślając piękno materiału zwracając uwagę na szczegół. Jako student Sebastian Herkner odbył staż u Stelli McCartney w Londynie, który pozwolił mu zdobyć doświadczenie w zakresie komponowania różnych materiałów, kolorów, struktur i faktur.

Od czasu założenia własnego studio projektowego w Offenbach nad Menem, czyli od roku 2006 roku,  projektuje produkty dla wielu znanych marek takich jak ClassiCon, Dedon, Fontana Arte, La Chance, Moroso, Pulpo, Rosenthal i Very Wood, a także realizuje projekty aranżacji wnętrz oraz wystawy i muzea. Od 2007 roku jest wykładowcą w HFG Offenbach am Main na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego.

Jego projekty otrzymały wiele nagród: w 2011 German Design Award w kategorii Newcomer, w 2015 Nagrodę EDIDA dla Najlepszego Międzynarodowego Debiutanta, był gościem honorowym na imm cologne 2016.

Źródła:

www.sebastianherkner.com
www.azuremagazine.com

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

PASSWORD RESET

LOG IN