DESIGN EXTENT

Skandynawski design w Courtyard by Mariott

SHARE
, / 2420 0

Courtyard_12Courtyard by Marriott Gdynia Waterfront, który jest już kolejnym obiektem sieci Marriott w Polsce, to hotel położony w najlepszej z możliwych lokalizacji: w samym sercu Gdyni, tuż przy promenadzie Nabrzeża Prezydenta, niedaleko od plaży, portu jachtowego, z fantastycznym widokiem na Zatokę Gdańską.

Operator hotelu Scandinavian Hospitality Management AS postawił na biznesowy charakter obiektu. Dlatego też Courtyard to nie tylko 200 komfortowo wyposażonych pokoi, które mają udogodnienia dla klienta biznesowego, lecz także nowoczesne centrum konferencyjne, na które składa się 9 sal, przestronne foyer, recepcja, szatnia i taras z widokiem na morze.

Wnętrza hotelu, w tym również centrum konferencyjnego, zaprojektowała warszawska pracownia Emkaa Architekci (projekt wykonawczy wraz z koordynacją branżową), Nawiązują one do skandynawskiego designu, ale można też w nich odnaleźć nawiązania do gdyńskiego modernizmu.

Courtyard_4 Courtyard_1 Courtyard_5

 

 

 

 
W przestronnym foyer wykorzystano meble i oświetlenie charakterystyczne dla wzornictwa lat 60 o czystej formie i stonowanych barwach. Na środku holu umiejscowiono skórzaną kanapę w kolorze jasnego brązu, składającą się z pięciu sześcianów, co pozwala na siadanie na niej z dowolnej strony.

Courtyard_12 Courtyard_8 Courtyard_10

 

 

 

 

 

 

Odcienie brązu i szarości, które dominują na obiciach foteli i koktajlowych stolikach, rozświetlają jasne stołki barowe o czystej, prostej formie. Wykonano je z drewna dębowego. Innym jasnym akcentem są miedziane lampy stające przy każdym ze stolików.

Courtyard_3 Courtyard_11Courtyard_2

 

 

 

 

 

 

Z sufitu zwisają w rzędach oprawy oświetleniowe o minimalistyczne w formie, które włączone tworzą kontrast dla grafitowej powierzchni ścian i podłogi .Akcentem mocno charakterystycznym dla skandynawskiego wystroju wnętrz jest naturalne drewno. W tym przypadku zastosowano drewniane okleiny ścian.

Courtyard_7 Courtyard_9 Courtyard_6
Korytarze hotelu zdobią archiwalne zdjęcia Gdyni, przedstawiające okolice Skweru Kościuszki oraz grafiki polskich artystów: Wojciecha Kryszajtysa, Magdaleny Kisielewskiej, Piotra Palucha.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

PASSWORD RESET

LOG IN