DESIGN EXTENT

Small Room Small Green, 24 m2 swobodnej przestrzeni

SHARE
, / 879 0

Small Room Small Green to niewielki, ale pięknie i naturalnie zaaranżowany apartament, położony w pobliżu centrum Osaki. Zaprojektował ją japoński architekt Jun Murata, który zrealizował marzenie Klienta o swobodnej przestrzeni, wykorzystywanej w dowolny sposób. Te 24 metry kwadratowe mają stanowić atelier, w którym będzie realizował swoją twórczość.

 Z wyłączeniem łazienki projekt Small Room Small Green stanowi jedną przestrzeń, która obejmuje aneks kuchenny z jadalnią, cześć sypialną oraz balkon. W związku z tym, że apartament ma stanowić tło dla twórczości właściciela, w przestrzeni wykorzystano tylko dwa kolory biały i ciemno-szary. Ściany pomalowano białą, matowa farbą, która kontrastuje z błyszczącą podłogą. Płynące chmury i przelatujące ptaki odbijają się w niej jak w lustrze, a w zależności od pory dnia jest ona barwiona różnymi kolorami nieba.
Jedną ze ścian, w przestrzeni sypialnej, pomalowano na kolor ciemno-szary, aby stawiła kontrast białej przestrzeni reszty pokoju. Łóżko stanowi prosty materac znajdujący się obok kultowego fotela Barcelona. Pozostałe meble i elementy wyposażenia Uzupełnieniem są białe lub szare o gładkiej powierzchni.

Jun Murata wstawił do wnętrza ręcznie wykonane z betonu donice, o prostej formie i teksturze, z roślinami, które stanowią jedyny akcent kolorystyczny w apartamencie. Podczas remontu zmieniono cały układ elektryczny, wybierając oprawy, które nadają wnętrzu przemysłowy charakter.

Projekt Small Room Small Green:

1_small-room_small-green_jun-murata_designextent 2_small-room_small-green_jun-murata_designextent 3_small-room_small-green_jun-murata_designextent 4_small-room_small-green_jun-murata_designextent 5_small-room_small-green_jun-murata_designextent 6_small-room_small-green_jun-murata_designextent 7_small-room_small-green_jun-murata_designextent 8_small-room_small-green_jun-murata_designextent 9_small-room_small-green_jun-murata_designextent 10_small-room_small-green_jun-murata_designextent 11_small-room_small-green_jun-murata_designextent 12_small-room_small-green_jun-murata_designextent 13_small-room_small-green_jun-murata_designextent 14_small-room_small-green_jun-murata_designextent 15_small-room_small-green_jun-murata_designextent 16_small-room_small-green_jun-murata_designextent 17_small-room_small-green_jun-murata_designextent 18_small-room_small-green_jun-murata_designextent drawing

Informacje:

Architekt: Jun Murata / JAM
Nazwa Projektu: Small Room / Small Green
Lokalizacja: Osaka, Japonia
Data Projektu: 2016
Realizacja: 2016
Powierzchnia: 24 m2
Zdjęcia: © Jun Murata

Źródło:
junmurata.com

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

PASSWORD RESET

LOG IN