DESIGN EXTENT

Surry Hills Apartment w budynku z historią

SHARE
, / 836 0
Surry Hills Apartment w budynku z historią

Edwards & Co Ltd. jest jednym z najbardziej znanych budynków przemysłowych w Surry Hills, dzielnicy znajdującej się zaledwie kilka minut od centrum Sydney. W przeszłości znajdowała się tu fabryka herbaty, a w ostatnich latach agencja reklamowa. Dwa lata temu architekt Josephine Hurley otrzymała zlecenie przekształcenia dwóch ostatnich pięter budynku w komfortowe mieszkanie. I tak powstał projekt Surry Hills Apartment.

Wymagania inwestora wiązały się z wykorzystaniem oryginalnych elementów architektonicznych, jako tła dla eleganckiego wystroju wnętrz tego 300m2 apartamentu. Priorytetem był komfort, funkcjonalność, ale też szacunek dla starego budynku.

Do wystroju mieszkania została wybrana minimalistyczna paleta barw i materiałów: szary, biały i drewno, z racji ich trwałość i praktyczności. Na podłodze ułożono izolację akustyczną, gdyż właściciel mieszkania, utalentowany muzyk – nie chciał przeszkadzać innym mieszkańcom budynku.

Pierwszy poziom apartamentu, z charakterystycznymi łukowatymi oknami, przez które przedostaje się światło naturalne, został całkowicie oczyszczony z dawnych ścian działowych. Powstała duża przestrzeń, w której granice pomiędzy poszczególnymi funkcjami są płynne. Umieszczono w niej część muzyczną z centralnie umieszczonym pianinem, biuro, pokój dzienny, jadalnię, i kuchnię. Otwarty korytarz wykorzystano do przechowywania rowerów.

Na tym samym poziomie umieszczono również sypialnie, które są odrębnymi apartamentami, z czego jeden posiada wannę wbudowaną w przestrzeń sypialni. Z kolei górny poziom to przede wszystkim ogromny taras, do którego przynależy odrębne studio z salonem, kuchnią, łazienką i sauną.

W części pomieszczań tło ściany stanowi cegła, belki i płyty betonowe. Miedziane rury wykorzystano jako element oświetlenia, co nadaje przestrzeni charakteru przemysłowego.

Projekt Surry Hills Apartment:

surry hills apartment surry hills apartment surry hills apartment surry hills apartment surry hills apartment surry hills apartment surry hills apartment surry hills apartment surry hills apartment surry hills apartment surry hills apartment surry hills apartment surry hills apartment surry hills apartment surry hills apartment surry hills apartment surry hills apartment surry hills apartment  surry hills apartment surry hills apartment surry hills apartment

Informacje:

Architekci: Josephine Hurley Architecture
Nazwa Projektu: Surry Hills Apartment
Lokalizacja: Sidney, Australia
Realizacja: 2015
Powierzchnia: 300 m2
Zdjęcia: Tom Ferguson
Źródło: josephinehurley.com

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

PASSWORD RESET

LOG IN