DESIGN EXTENT

SV House – nowoczesny styl rustykalny

SHARE
, / 1131 0
SV House – nowoczesny styl rustykalny

 

SV House jest przytulnym domem na wsi, położonym u podnóża włoskich Alp, w miejscowości Albosaggia. Naturalny kamień, drewno i szkło dają życie temu nowoczesnemu budynkowi, który jednak doskonale wtapia się w najbliższe otoczenie.  Dom, zaprojektowany przez architekta Borromini Rocco, zachowując formalną prostotę, nawiązuje do ludowej architektury obszaru północnych Włoszech.

SV House został zbudowany na pozostałościach starego budynku i jako taki ma tylko dwa kamienne ściany, połączone za pomocą płyty żelbetowej na pierwszym piętrze, dach i elewację ze szczotkowanego drewna modrzewiowego. Drewno, które doskonale współgra z charakterystycznymi dla nowoczesnych form szkłem i betonem, nadaje budynkowi rustykalny wygląd. Na parterze mieści się przestrzeni wspólna z jadalnią, kuchnią i mini salonem z kominkiem, a na pierwszym piętrze znajduje się sypialnia i łazienka. Natomiast sypialnia właścicieli zajmuje całe poddasze, w którym jedną ze ścian tworzą tylko okna z przepięknym widokiem na okolicę i góry.

W domu, który ma tylko 22 m2 na piętrze, przestrzeń maksymalizuje się za pomocą prostych i praktycznych rozwiązań. Trzy kondygnacje połączone są ażurowymi, delikatnymi schodami, które zamocowane są do zachodniej ściany domu. Dodatkowo ważnym elementem w tak małych przestrzeniach jest doprowadzenie naturalnego światła, które wpada przez duże okna.

Na podłodze parteru i części zewnętrznych nawierzchni ułożono naturalny kamień. Podkreśla to ciągłość pomiędzy wnętrzem, a zewnętrzem domu.  W pokojach ściany pomalowano na kolory w ciepłych tonacjach.  Taki dobór materiałów przyczynił się do stworzenia przytulnego i ciepłego domu, co jest jedną z kardynalnych zasad architektury wiejskiej.

Projekt SV House

sv_house sv_house sv_house sv_house SV House SV House SV House SV House SV House SV House SV House SV House SV House sv_house_rocco_borromini_designextent_14 SV House SV House SV House SV House SV House SV House SV House sv_house_rocco_borromini_designextent_22

Informacje:

Architekt: Rocco Borromini
Nazwa Projektu: SV House
Lokalizacja: Albosaggia, Włochy
Realizacja: 2016
Zdjęcia: Marcello Mariana
Źródło: roccoborrominiarchitetto.tumblr.com

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

PASSWORD RESET

LOG IN