DESIGN EXTENT

Tabanda – projektują i produkują fajne rzeczy

SHARE
, / 1328 0

Tabanda – gdańska grupa projektowa, którą tworzą Małgorzata Malinowska, Filip Ludka i Tomek Kempa. Ich znakiem rozpoznawczym są meble wycinane z drewnianej sklejki.

Tabanda

Wszyscy troje są z wykształcenia architektami. Małgorzata i Filip, to absolwenci Politechniki Gdańskiej, Tomek ukończył Westminster School of Architecture. Pod marką Tabanda pracują od 2009r. W ciągu kilku lat działalności stworzyli kolekcję wysokiej jakości produktów, cieszących się stale rosnącym uznaniem w Polsce oraz na rynkach europejskich.

Ich siłą napędową jest fascynacja tworzywem – chęć zgłębienia jego potencjału i ograniczeń. Drewniana sklejka – wizytówka Tabandy – poddawana jest przez nich ręcznej obróbce, dzięki czemu produkcja nabiera osobistego charakteru. W efekcie ich projekty zyskują własne życie.

Wspólnie wypracowali styl oparty na subtelnych kontrastach i nieoczywistych zestawieniach. Motywy inspirowane naturą przemycają do nowoczesnych geometrycznych form, a surowe, industrialne akcenty łączy z żywą, pogodną kolorystyką. Wdrażają w życie motto – projektujemy i produkujemy fajne rzeczy.

0_Tabanda_DESIGNEXTENT.COM

Diago krzesło

W ciągu zaledwie kilku lat od premiery, krzesło DIAGO stało się znakiem rozpoznawczym grupy Tabanda. Dzięki inspirowanej origami formie, DIAGO intryguje i zapada w pamięć. Na pierwszy rzut oka surowe – wręcz industrialne, przy wejściu w interakcję uwodzi wygodą i lekkością. Imponuje trwałością i ergonomią. Nieustannie ewoluuje, adaptując się do potrzeb użytkowników; konsekwentnie odkrywa dla siebie nowe wykończenia i kolory, a mimo to jego potencjał wydaje się wciąż niewyczerpany.

Klasyczne DIAGO stawia na minimalizm. Brak dodatkowego wykończenia sprawia, że dynamiczna bryła oraz kolor krzesła wychodzą na pierwszy plan. Dla tych, którzy łatwo marzną, zaprojektowano DIAGO Z FILCEM. Łagodniejsze wizualnie i bardziej miękkie od pierwowzoru, chętnie otuli swoim wełnianym wdziankiem i ochroni przed chłodem. Wystrojone w obcisły kostium z czarnej, ekologicznej skóry, DIAGO ZE SKÓRĄ wabi elegancją i zmysłowością. Luksusowe i niepokorne zarazem, przyciąga do siebie indywidualistów – zarówno tych z gangów motocyklowych i tych z ekskluzywnych klubów.

Wys: 84 | Wys. siedziska: 46 | Szer: 45 | Gł: 50 cm

1_1_Tabanda_DESIGNEXTENT.COM 1_2_Tabanda_DESIGNEXTENT.COM 1_3_Tabanda_DESIGNEXTENT.COM 1_4_Tabanda_DESIGNEXTENT.COM

Diago stołek kuchenny

DIAGO stołek kuchenny oraz DIAGO stołek barowy dostosowane są do różnych wysokości blatów, sprawdzą się równie dobrze przy porannej latte i wieczornym pale ale. Zmodyfikowany kształt przydaje siedziskom dynamiki i drapieżności, a smukłe, wysokie nogi sprawiają, że nowe DIAGO wygląda wyjątkowo dostojnie.

Wys: 88 | Wys. siedziska: 75 | Szer: 48 | Gł: 49 cm
Zaprojektowane dla blatu wysokości 105 – 120 cm.

2_1_Tabanda_DESIGNEXTENT.COM 2_2_Tabanda_DESIGNEXTENT.COM 2_3_Tabanda_DESIGNEXTENT.COM

Falon

Na początku Tabandy był FALON. Jak przystało na najstarszy projekt w kolekcji – jest młodzieńczy, dziarski i odrobinę efekciarski. Na pierwszy rzut oka przypomina minimalistyczną rzeźbę, ale nie obawiajcie się – to nie eksponat z galerii sztuki, lecz bardzo wygodne siedzisko!

Wyróżnia go żebrowa konstrukcja i niezwykła bryła – prosta i regularna u podstaw, zwieńczona łagodnie pofalowaną powierzchnią siedzenia. Doskonale sprawdza się w pojedynkę, ale ponad wszystko uwielbia towarzystwo swoich braci. FALONY wyglądają świetnie w dowolnej ilości i konfiguracji. Z łatwością dostosują się do waszych potrzeb – możecie zbudować z nich podłużną, falistą ławę lub wielorzędowe siedzisko, przypominające rozległy, górzysty krajobraz.

3_1_Tabanda_DESIGNEXTENT.COM 3_2_Tabanda_DESIGNEXTENT.COM 3_3_Tabanda_DESIGNEXTENT.COM 3_4_Tabanda_DESIGNEXTENT.COM

Sofa

Tam, gdzie zwykłe sofy mają jedynie nudne oparcia pod łokcie, SOFA dysponuje wielozadaniowymi modułami ze sklejki. Koniec z sięganiem po filiżankę do stolika! Dość wstawania z miejsca, by zdjąć z półki ulubioną lekturę! SOFA przechowa dla Was prasę, książki i budziki; udźwignie kubek, laptopa, lampkę wina czy wszelkie inne akcesoria potrzebne, aby miło spędzić wieczór. Wygoda nie uznaje kompromisów!

Wys: 41 | Wys. siedziska: 41 | Wys. boku sofy: 53 | Szer: 244 | Gł: 104 cm

4_1_Tabanda_DESIGNEXTENT.COM 4_2_Tabanda_DESIGNEXTENT.COM 4_3_Tabanda_DESIGNEXTENT.COM

Dynks

DYNKS to pierwszy regał modułowy autorstwa TABANDY! Projektanci chcieli stworzyć mebel kreatywny – oferujący nieograniczone rozwiązania i inspirujący do współprojektowania. Nieważne, czy szukacie drobnego, prostego regału, czy też ogromnej konstrukcji, zdolnej pomieścić całą Waszą bibliotekę – DYNKS dostosuje się do wszelkich warunków i potrzeb. Projekt wykorzystuje ciekawy i prosty system montażu. Przyjazny, kolorowy i miły w dotyku łącznik DYNKS oferuje ogrom radości i nieograniczone możliwości modyfikacji produktu.

ROZMIAR 1 MODUŁU: Wys: 47 | Szer: 47 | Przekątna: 65.5 | Gł: 23.5 cm

5_1_Tabanda_DESIGNEXTENT.COM 5_2_Tabanda_DESIGNEXTENT.COM 5_3_Tabanda_DESIGNEXTENT.COM

Mobiush stolik kawowy

Tym razem, tworząc stół, projektanci zainspirowali się wstęgą Möbiusa. Tak powstał MOBIUSH – gustowne połączenie stolika do kawy, elegancji i nieskończoności. Aluminiowe nogi finezyjnie zostały powyginane i niczym wstęga oplata prosty, fornirowany dębem blat. W rezultacie powstała lekka i stabilna forma, która magicznie zmienia kształt, zależnie od perspektywy. MOBIUSH to przemiły sposób, by do porannej kawy wnieść odrobinę geometrycznego szaleństwa.

Wys: 33 | Śr: 75 cm

6_1_Tabanda_DESIGNEXTENT.COM 6_2_Tabanda_DESIGNEXTENT.COM 6_3_Tabanda_DESIGNEXTENT.COM

Łoś

W Tabandzie kochają przyrodę. Podczas jednej z sportowo-krajoznawczych wycieczek projektanci zaczęli zastanawiać się: jak wyrazić bogactwo fauny i flory w minimalistycznej, meblarskiej formie? Odpowiedzią okazał się ŁOŚ – stolik kawowy inspirowany naturą.

Jego podstawę tworzą cztery identyczne moduły sklejki, wycięte na kształt bujnego poroża. Wspólnie dźwigają one elegancki, okrągły blat, wykonany z bezbarwnego szkła OPTIWHITE™. Mając na uwadze dobro przyrody, ograniczono zużycie materiału i każdą z nóg zbudowano z trzech niewielkich puzzli. Dzięki temu, do wybudowania jednego ŁOSIA wystarcza zaledwie pół metra kwadratowego sklejki!

Stolik ŁOŚ występuje w trzech różnych rozmiarach: PAPA ŁOŚ (⌀99cm), MAMA ŁOŚ (⌀79cm) i BABY ŁOŚ (⌀59cm).

7_1_Tabanda_DESIGNEXTENT.COM

7_2_Tabanda_DESIGNEXTENT.COM

7_3_Tabanda_DESIGNEXTENT.COM

Maciek

MACIEK to bardzo ekonomiczny projekt  wycinany go z pojedynczego arkusza sklejki, To właśnie wymogi produkcyjne zadecydowały o jego formie. Jego strzeliste nogi zazębiają się, dyskretnie burząc symetrię całego stołu. MACIEK potrafi zaskakiwać, ale nie obnosi się ze swoją wyjątkowością i dzięki tej skromności jest uniwersalny.

Dla tych, którzy preferują krągłości powstał OKRĄGŁY MACIEK. Obydwa wzory są dostępne w dwóch rozmiarach i pięciu wykończeniach.

8_1_Tabanda_DESIGNEXTENT.COM 8_2_Tabanda_DESIGNEXTENT.COM 8_3_Tabanda_DESIGNEXTENT.COM

Lampa Lampania

LAMPANIA stworzona została z przesuwnych aluminiowych modułów, co pozwala na łatwą regulację kąta oświetlenia. Sprawdza się w dowolnym miejscu i w każdej pozycji – wygląda świetnie stojąc, leżąc, a nawet wisząc. Ponad wszystko uwielbia wycieczki po wnętrzach, które zamieszkuje, a długi kabel z ruchomym sklejkowym hakiem pomaga jej spełniać podróżnicze marzenia!

Wys: 20 | Szer: 18 | Gł: 16 cm

9_1_Tabanda_DESIGNEXTENT.COM 9_2_Tabanda_DESIGNEXTENT.COM

Lampa Stołowa

Kto powiedział, że przedmioty muszą być trójwymiarowe? Lampa STOŁOWA opiera się konwencji – w rzeczywistości wygląda dokładnie tak samo, jak narysowana na papierze. Najszczęśliwsza czuje się w grupie – świeci wtedy najjaśniej. Dzięki swojej formie i wyrazistym kolorom, dodaje wnętrzom nutę komiksowego, pop-artowego stylu!

Wys: 26 | Szer: 46 | Gł: 3.7 cm

10_0_Tabanda_DESIGNEXTENT.COM 10_1_Tabanda_DESIGNEXTENT.COM

Winio stojak na wino

W Tabandzie nic się nie marnuje! Projektanci długo zastanawiali się jak spożytkować materiał pozostały z produkcji Falona, aż wreszcie wymyślili WINIO – minimalistyczny stojak na butelki.

W jego prostej i regularnej konstrukcji ukryto wiele niuansów – obróćcie go pod dowolnym kątem, a ukaże Wam zupełnie inne formy i kształty. Nieważne z resztą, jak go ustawicie – WINIO zawsze będzie gotów przygarnąć Wasze ulubione alkohole i napoje!

11_0_Tabanda_DESIGNEXTENT.COM 11_1_Tabanda_DESIGNEXTENT.COM

Wszystkie produkty można zakupić w sklepie internetowym na stronie www.tabanda.pl

Źródło:
www.tabanda.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

PASSWORD RESET

LOG IN