DESIGN EXTENT

Stołek POKE, Kyuhyung Cho

SHARE
, / 1068 0

Stołek „Poke” to pierwszy mebel stworzony przez projektanta typografii, Kyuhyung Cho. Inspiracją dla twórcy było opracowanie mebla dla dorosłych, ale z zachowaniem ducha dzieciństwa, więc ważna była zabawa formą i funkcją. Rezultat – stołek Poke, jest prosty, śmiały, zabawny i trochę łobuzerski.

Kombinacja czterech w przekroju okrągłych nóg i ośmiu otworów w każdym siedzeniu daje możliwość sztaplowania. Krzesełka ustawione jeden na drugim tworzą stos, kiedy cztery nogi przechodzą przez otwory w drugim siedzisku. Ustawienie krzeseł na sobie przekręcając każde następne o najbliższy otwór tworzy rytm wraz z tym jak rośnie stos. Czwarte krzesło zmienia rytm ułożenia. Kompozycja różnych kolorów i wariacji pozwala na tworzenie własnych geometrycznych rzeźb.

Do produkcji stołka Poke użyto naturalne materiały – fińską brzozę i dąb. Stołki wykończone są lakierem tworząc solidną i gładką powierzchnię umożliwiając tym samym łatwe układania i rozkładania meblarskie rzeźby. Stołek ma średnicę 33 cm i wysokość 45 cm, a przemyślany projekt umożliwiający sztaplowanie sprawia, że jest to idealny mebel do małych wnętrz.

Stołek Poke jest do nabycia w brytyjskiej marce Innermost. Pakowany po 3 sztuki, kolory do wyboru to: czarny, biały, naturalne drewno, czerwony, żółty, zielony i niebieski – klasyka kolorystyczna, jak w LEGO 🙂

Kyuhyung Cho urodził się w Seulu, w Korei. Studia ukończył w 2011 roku, obecnie prowadzi własne studio w Sztokholmie, jego projekty graficzne, typograficzne, meblarskie opowiadają jego własną historię. Jego prace oparte są na poszukiwaniu różnic i podobieństw w skandynawskim i wschodnio azjatyckim podejściu do grafiki. Badanie przedmiotów i ich relacji z otoczeniem jest tak samo ważne jak poszukiwanie właściwych proporcji poszczególnych liter w tekście. Każdy element jest częścią większej przestrzeni, zbioru i pracuje na efekt końcowy, całości od samego początku. Takie podejście pozwala mu dostrzec wzajemne relacje i tworzyć synergię, które wpływają na rozwój estetycznych i funkcjonalnych aspektów otaczającej nas przestrzeni.

źródło: innermost, www.kyuhyungcho.com
fotografie: Stephanie Wiegner

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

PASSWORD RESET

LOG IN