DESIGN EXTENT

Tymianek – dziecięce psoty i pychoty

SHARE
, / 1135 0

Na mapie Poznania pojawiła się zupełnie nowa formuła kawiarni – Tymianek. Przy projektowaniu architektom z pracowni mode:lina™ przyświecał jeden cel – stworzenie przyjaznej przestrzeni dla rodziców z dziećmi. Tymianek to wielofunkcyjna przestrzeń – kawiarnia, sklep, przestrzeń warsztatowa i duża powierzchnia do zabawy – a to wszystko na 85 m2.

Tymianek – kawiarnia rodzinna

2_Tymianek_Cafe_Modelina_DESIGNEXTENT.COM

3_Tymianek_Cafe_Modelina_DESIGNEXTENT.COM

Centralnym punktem lokalu jest kuchnia, w której na oczach rodziców powstają posiłki dla ich pociech. Duża wyspa kuchenna to w rzeczywistości połączenie trzech rożnych funkcji – miejsca do przygotowywania posiłków, małej kuchni przeznaczonej do zabawy dla dzieci oraz regału na pudełka z niezliczoną ilością zabawek.

1_Tymianek_Cafe_Modelina_DESIGNEXTENT.COM

Naturalną konsekwencją połączenia wielu funkcji było wydzielenie komfortowych do siedzenia stref poprzez drewniane boksy i stworzenie odpowiednich warunków akustycznych – stąd na ścianach specjalna tapicerka działająca jak ekran akustyczny.
Najważniejsze jednak, że rodzic w Tymianku może cały czas mieć na oku swoje pociechy podczas posiłku – doskonale służą temu prześwity w ścianach w kształcie domków, które są też idealnym miejscem do zabawy dla dzieci. Projekt wnętrza powstał pod okiem pracowni mode:lina™

4_Tymianek_Cafe_Modelina_DESIGNEXTENT.COM 5_Tymianek_Cafe_Modelina_DESIGNEXTENT.COM 6_Tymianek_Cafe_Modelina_DESIGNEXTENT.COM 7_Tymianek_Cafe_Modelina_DESIGNEXTENT.COM 8_Tymianek_Cafe_Modelina_DESIGNEXTENT.COM 9_Tymianek_Cafe_Modelina_DESIGNEXTENT.COM 10_Tymianek_Cafe_Modelina_DESIGNEXTENT.COM 11_Tymianek_Cafe_Modelina_DESIGNEXTENT.COM 12_Tymianek_Cafe_Modelina_DESIGNEXTENT.COM 13_Tymianek_Modelina_DESIGNEXTENT.COM

PROJEKT: Tymianek
DESIGN: mode:lina™
ZESPÓŁ PROJEKTOWY: Paweł Garus, Jerzy Woźniak, Kinga Kin, Małgorzata Szymańska
ZREALIZOWANY: Kwiecień 2016
LOKALIZACJA: ul.Katowicka 81C/105, Poznań
POWIERZCHNIA: 85 m2
ZDJĘCIA: Marcin Ratajczak, Katarzyna Kitajgrodzka Flarra.pl
COMMUNICATION STRATEGY: Minima Advertising People

mode:lina™

14_modelina

mode:lina™ – pracownia stworzona w Poznaniu w 2009 roku przez Pawła Garusa  i Jerzego Woźniaka. Wspólnicy byli wcześniej częścią studia Liong Lie/123DV w Rotterdamie.

Źródło:
www.modelina-architekci.com

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

PASSWORD RESET

LOG IN